Одразу два міністерства готують законопроекти про скасування мораторію на землю

Україна зобов’язана виконати рішення Європейського суду з прав людини, який визнав табу на продаж землі незаконним, кажуть юристи-міжнародники.

Міністерство юстиції та міністерство агрополітики готують власні законопроекти щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель. Про це повідомила начальник Управління координації виконання рішень Європейського суду з прав людини та інформування Комітету міністрів Ради Європи Мін’юсту України Аліса Пєтухова, повідомляє Agravery.

За словами Пєтухової, міністерство юстиції скликало робочу групу, завдання якої – розробити законодавство, необхідне для зняття «земельного мораторію».
Згодом обидва проекти представлять на розгляд Кабміну.

Читайте такожКонституційний Суд України має відкрити справу про мораторій на землю

Таким чином, каже експерт, уряд намагається виконати ухвалене у травні цього року рішення Європейського суду у правах людини (ЄСПЛ) по неправомірності обмежень на продаж землі – «Зеленчук та Цицюра проти України».

«Питання права володіння своїм майном стало таким важливим, що дійшло вже до Європейського суду. З 1995 року, коли Україна вступила до Ради Європи, вона взяла на себе зобов’язання виконувати рішення Європейського Суду. Ці зобов’язання не дають поставити питання - чи виконувати це рішення, чи ні; ми повинні виконати та зробити це належним чином», - наголошує експерт Мін’юсту.

За матеріалами agravery.com

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua