Новий стандарт розширює методики визначення пшениці на наявність спор сажки

Новий стандарт розширює методики визначення пшениці на наявність спор сажки — експерт

Стандарт ДСТУ 3768: 2019 «Пшениця. Технічні умови» дає змогу розширити методики визначення пшениці на наявність спор сажки.

Про це повідомила Надія Бачал, член технічного державного комітету по розробці нового стандарту.

«У минулому сезоні вологе літо призвело до масового зараження пшениці спорами сажки. Візуально дуже складно відрізнити спори сажки від спор інших грибкових захворювань, тому нашим комітетом було прийнято рішення розширити методики визначення. Поряд з візуальним визначенням сажкових зерен, в новому стандарті введено метод мікроскопії, який дозволить більш точно виявляти наявність спор», — пояснила експерт.

За її словами, в новому стандарті скорочено кількість класів пшениці — це спрощує умови заготовки, розміщення, зберігання і реалізації. Підвищено вимоги до показників якості (натури, числа падіння, змісту шкідливої домішки та інше). Мірошники і представники хлібопекарської промисловості вносили пропозиції підвищити нижню межу в 3-му і в 2-му класах за кількістю клейковини з 18% до 20% та з 23% до 24% відповідно, але думки щодо цього розійшлися і все залишили так, як і було.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua