Новий «пшеничний» стандарт ускладнює визначення якості зерна - думка

Новий стандарт, який вводиться на заміну ДСТУ 13586.1-68, встановлює методи визначення кількості та якості сирої клейковини, що передбачає відмивання її механічним способом і повністю виключає ручне відмивання клейковини.

Про це повідомляє Інфоіндустрія з посиланням на видання «Зберігання і переробка зерна».

«З одного боку, це дуже добре - не треба працівникам лабораторії відмивати клейковину в холодній воді і вважається автоматизованим експрес-методом. З іншого боку, не все так просто. До запропонованого механізованого методу є багато практичних і фінансових питань», - йдеться в матеріалі.

Читайте також: Пшениця: продавати чи переробляти?

Фахівці кажуть, що нова методика повинна швидко і оперативно визначати кількість і якість клейковини, але не за рахунок зниження об'єктивності оцінки хлібопекарських властивостей.

«Запропонований метод ускладнює оцінку якості зерна пшениці та завищує її оцінну вартість за рахунок того, що не повністю відмиваються висівки і клейковина НЕ досушується. У міжнародному стандарті ISO 21415: 2006, затверджений в нас як ISO ДСТУ ISO 21415: 2009 «Пшениця і пшеничне борошно. Вміст клейковини» є дві частини: «Частина 1. Визначення сирої клейковини ручним способом» і «Частина 2. Визначення сирої клейковини механічним способом», - наголошують фахівці. 

Експерти вважають, що методика по визначенню сирої клейковини механічним способом за допомогою системи Глютоматік може використовуватися підприємствами тільки при формуванні експертних партій зерна пшениці і згідно з контрактами.

Читайте також: Що ми сіємо?

Для зерна пшениці, яке заготовлюється і призначене для виробництва борошна, актуальною залишається методика визначення кількості і якості клейковини ручним способом по ДСТУ 13586.1-68. Саме цю методику використовують для оцінки якості борошна в хлібопекарській промисловості.

«Таким чином, з огляду на вищесказане, для об'єктивної оцінки кількості і якості клейковини в пшениці і борошна в новій редакції ДСТУ «Зерно. Методи визначення кількості і якості клейковини в пшениці» необхідно враховувати метод ручного відмивання клейковини в зерні, яке призначене для внутрішнього виробництва борошна», - підсумували фахівці.

За матеріалами infoindustria.com.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua