Необхідно провести аудит земель НААН - Івченко

Землями НААН необхідно правильно розпоряджатись, оскільки ці підприємства можуть приносити кошти до місцевих бюджетів.

 

Про це у коментарі AgroPolit заявив народний депутат, член парламентського комітету з питань аграрної політики та продовольства Вадим Івченко.
 
Він підкреслив, що наразі в НААН – 150 підприємств, які знаходятся в 20 областях. Доцільно було б провести аудит їх діяльності. 
 
"Щодо земель НААН потрібно провести аудит: як використовуються, кому віддаються  в оренду, яку частку займає тваринництво, рослинництво і т.і. За моїми даними, 50% (150 тис. га) земель НААН можуть бути й надалі офіційно здані в оренду і приносити кошти до місцевого бюджету та податків у центральний бюджет. До того ж землі потрібно зберегти за наукою", - зазначив Івченко.
 
Крім того, за його словами, частину земель є сенс розпаювати і передати людям, ще якусь – віддати на конкурентних засадах через аукціонну комісію з Мінагрополітики та НААН. 
 
"За великим  рахунком, провести такий аудит можливо за 3-4 місяці. Скажу більше, НААН вже має пропозиції щодо земель, які вони готові віддати в офіційну оренду для того, щоб залучити виробників і паралельно сплачувати податки до бюджету. Але тут  поспішати не  варто.  Адже «гарячі голови» зараз можуть «нарубати дров» так, що потім їх не повернути", - додав Івченко.

   

https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5475-neobkhidno-provesty-audyt-zemel-naan-ivchenko.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua