НБУ оскаржить рішення державного реєстратора щодо виведення з-під застави зернового терміналу «Бориваж»

НБУ оскаржить рішення державного реєстратора щодо виведення з-під застави зернового терміналу «Бориваж» фото, ілюстрація

Національному банку України 7 лютого 2019 р стало відомо, що державний реєстратор 31 січня 2019 р неправомірно вивів з-під обтяження і припинив договір іпотеки, предметом якого є морський перегрузочно-складський комплекс зернових вантажів з причалом в Одеській області (термінал «Бориваж» ). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-інформ.

Як пояснили в Нацбанку, таке рішення реєстратор Комунального підприємства «Агентство реєстраційних послуг» приймав на підставі скасованих Верховним Судом влітку 2018 р рішень судів першої та апеляційної інстанції. Однак вказане нерухоме майно було передано Нацбанку в іпотеку в грудні 2014 р пов'язаної з колишніми власниками ПриватБанку - компанією «Агротермінал Логістик» в якості забезпечення по наданим банку кредиту рефінансування.

З вересня 2017 г. «Агротермінал Логістик» намагається в судовому порядку оскаржити договір іпотеки та розірвати його, не бажаючи виконувати зобов'язання майнового поручителя. Позов компанії був задоволений судами першої та апеляційної інстанції. Проте 3 липня 2018 року Верховний Суд задовольнив касаційні скарги Національного банку і ПриватБанку, фактично визнавши законним укладений договір іпотеки між НБУ і «Агротермінал Логістик». Це надало Національному банку додаткові аргументи в суперечці про звернення стягнення на заставне майно - вищевказаний зерновий термінал. Відповідний позов був поданий Національним банком в травні 2018 р.

«Національний банк обурений незаконними діями представників ТОВ «Агротермінал Логістик» та державного реєстратора, наслідком яких може стати нанесення багатомільярдних збитків державі. 11 лютого Національний банк подав відповідну скаргу на дії реєстратора в Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України. Також Національним банком подано до правоохоронних органів заяву про вчинення державним реєстратором та представниками «Агротермінал Логістик» злочину. Національний банк вживатиме всіх можливих заходів для відновлення його порушених прав і недопущення нанесення збитків державі», - прокоментував начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/nbu-oskarzhyt-rishennya-derzhavnogo-reyestratora-shchodo-vyvedennya-z-pid-zastavy-zernovogo

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua