Національний депозитарій України хоче розвивати аграрні розписки

Включення аграрних розписок в депозитарну систему та їхній обіг у бездокументарній формі є потенційним напрямком розвитку інфраструктури Національного депозитарію України (НДУ).

Про це повідомив глава ГДУ Міндаугас Бакас.


«Ми бачимо свою потенційну користь в розвитку цього інструменту (аграрних розписок. –ІФ), щоб він міг стати частиною нашої інфраструктури і доступним усім учасникам фінансового ринку», – сказав він.

Глава Національного депозитарію зазначив, що наразі аграрні розписки не мають уніфікованої форми, стандартів і недостатньо регульовані. НДУ розробив концепцію з уніфікації стандартів для аграрних розписок і вважає, що діяльність в цьому напрямку дозволить підвищити прозорість на ринку аграрних розписок, зробить цей інструмент зручнішим, простішим і, відповідно, дешевшим.

«Це дозволить усім банкам, які хотіли б цим займатися, оперувати цим інструментом через існуючий доступ до нашої системи, – підкреслив Міндаугас Бакас. – Своєю чергою аграріям буде зручніше використовувати розписки в банках, щоб фінансувати свою діяльність». 

За його словами, НДУ продовжує працювати з банками і міжнародними організаціями, щоб зрозуміти, чи сприймуть вони його пропозиції.

«Нове програмне забезпечення, яке ми ставимо, – це один із ключових інструментів продемонструвати, що ми маємо гнучкість і функціональну можливість обслуговувати цей інструмент», – зазначив глава НДУ.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua