Найбільший в Україні елеватор за 15 годин відвантажує 54 вагона-зерновоза

 

Найбільший в Україні елеватор за 15 годин відвантажує 54 вагона-зерновоза фото, ілюстрація

Степановський елеватор ТОВ «Агротермінал Констракшн», який входить в структуру ДК UkrLandFarming Олега Бахматюка, ємністю одноразового зберігання зерна 488 тис т. за 15 годин може відвантажувати 54 вагона-зерновоза. Але сьогодні існує проблема з відвантаженнями таких партій в зв'язку з дефіцитом вагонів. Про це повідомила керівник Степанівського елеватора ТОВ «Агротермінал Констракшн» Оксана Васильченко, пише propozitsiya.com.

«Одночасно ми можемо приймати на елеватор три культури, і це на сьогоднішній день складає 11 тис. т, також проводимо очищення і сушку зерна. У нас є потужності, щоб кожен день відвантажувати до 70 вагонів за добу, а це близько 5 тис. т. Це найвищий показник в Україні. Зараз елеватор завантажений на 80%, і якщо «Укрзалізниця» не підведе, то зможемо прийняти весь обсяг кукурудзи, вирощений підприємствами холдингу, до 20 листопада», - розповідає Оксана Васильченко. За її словами, зараз елеватор працює цілодобово в 4 зміни, приймаючи зерно не тільки з підприємств ГК UkrLandFarming, але також з боку.

На елеваторі встановлено найсучасніше обладнання, починаючи від виробничої лабораторії, а також очисних і сушильних комплексів потужністю 800 т / год.
 
«Ваговий комплекс складається з 4-х ваг для надходження зерна і двох - на відвантаження. Ваги розраховані на ваго підйомність в 80 тис. т. З кожної машини щупом беруть зерно для проведення аналізу в лабораторії. Там визначається якість зерна, після чого технолог направляє його на приймання. На лінії приймання одночасно може прийматися дві культури і розвантажуватися 6 автомобілів», - розповідає Оксана Васильченко.

Вона зазначає, що даний елеватор забезпечує повний цикл, включаючи прийняття поступки, ухвалені лабораторні дослідження, доопрацювання зерна - очищення, при необхідності сушку, зберігання і відправку в порти. «Перед відправкою зерна на зберігання проводимо лабораторне дослідження. Після чого культури упорядковано відповідно до класів. Кожен клас має окремі силоси для зберігання. На елеватор ми можемо приймати такі культури як пшениця, кукурудза, соняшник, соя, рапс», - уточнює завідуюча лабораторією Степанівського елеватора «Агротермінал Констракшн» Алла Лякутін.

За її словами, в лабораторії встановлено один з кращих приладів для проведення аналізів - Infratec TM 1241. Наприклад, у пшениці він визначає за хвилину такі основні показники як білок, вміст крохмалю, клейковини, вологість.
 
Для довідки: Степановський елеватор «Агротермінал Констракшн» ГК UkrLandFarming в смт Степанівка Сумської обл. має потужність 488 тис. т одноразового зберігання зерна. Зерносховищем користуються як підприємства групи UkrLandFarming, так і інші підприємства регіону. За добу елеватор приймає 11 тис. т зернових. Крім того, компанія UkrLandFarming має ще 16 елеваторів.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/naybilshyy-v-ukrayini-elevator-za-15-godyn-vidvantazhuye-54-vagona-zernovoza

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua