На Житомирщині фермер створив «Дачу» для екокурей

Унікальна екоферма «Дача», яка працює на Житомирщині, вирощує курей, огірки, малину та лохину.

Вся продукція ферми має органічний сертифікат. Власником та господарем ферми є Олександр Щербина. Про це пише «Агро-Центр».

На сьогоднішній день на фермі тримають близько 700 екокурей, які несуть органічні яйця. На «Дачі» кури ростуть в умовах вільного вигулу, а годують їх виключно органічними кормами: зерном, крейдою та морською мушлею.

«Наші курочки органічні. Ми вирощуємо їх для того щоб отримати органічне яйце. Якщо ми купуємо зерно для годівлі, ми маємо купувати його у органічних виробників, або самі органічно вирощувати. Але до цього поки що діло не дійшло», - розповів господар ферми.

Читайте також: Фермер з Тернопільщини налагодив виробництво екобрикетів з соломи

Як зауважив Щербина, за стандартами органічного виробництва, курей не можна тримати в закритих клітках. На 6 курей повинен припадати один кв. метр. А одного півня вистачає на 10-20 курей.

Унікальними на фермі “Дача” є каліфорнійські черви, які переробляють відходи на гумус та дають спеціальний сік.

«Ми привозимо з кухні рештки від моркви, буряка, картоплі. Їх черв’яки переробляють на біологічно чистий гумус, яким ми підживлюємо наші рослини», - наголосив Щербина.

Він розповів, що отримати сертифікат органічного виробництва не важко. Для цього потрібно звернутися до компетентного органу та відповідати усім вимогам. На сертифікаті обов’язково вказують термін дії та повний перелік продукції, на яку він розповсюджується.

За матеріалами agro-center.com.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua