На Волині град знищив 550 га посівів

У Волинській області на території Велицької громади град знищив 550 га посівів.

На території 12 сіл 24 травня за 40 хв. рясний град знищив посіви ячменю, вівса, сої та буряка. Люди звернулися до голови громади з прохання компенсувати збитки.

«Урожай знищений стовідсотково. Люди розраховували на хороші врожаї, тому що погода сприяла, але зазнали ось такого лиха. Щодо відшкодування зрозуміло,  що бюджет сільської ради не витримає такого навантаження, в нас не має відповідних коштів, тому було прийнято рішення звернутися як до голови області так і до депутатів обласної ради, а також до кабінету міністрів», — пояснив голова Велицької громади Віктор Ковальчук.

Нагадаємо, збитки завдані стихією на Закарпатті оцінили в 100 млн грн (водному господарству), збитки приватному сільському господарству вода завдала на 50 млн грн (підтоплені теплиці в Іршавському та Виноградівському районах).

За його словами, за три дні прийняли більш як пів сотні заяв від селян-одноосібників та фермерів. Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко повідомив, що наразі поля обстежили члени обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Збитки рахують. Чи отримають селяни компенсацію за втрачений врожай вирішуватимуть обласні депутати», — зауважив Юрій Горбенко.

Цими днями негода вирувала і в Калуші Івано-Франківської області. У вівторок, 28 травня, у мікрорайоні Калуша «Царське село» випав рясний град. Фото та відео наслідків опублікувала в мережі місцева мешканка Наталя Захарова. Повідомляє report.if.ua.

За словами Наталі Захарової, град позбивав з дерев і кущів усе листя.

Мешканці Калуша зауважили, що рятувати городину і квіти вже немає сенсу. Поривами вітру тут повалило дерева, а з деяких будинків навіть зривало дахи.

Внаслідок сильної зливи підтоплено місцеві дороги, присадибні ділянки та дворогосподарства.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua