На Київщині фермер виготовляє авторські сири за власною рецептурою

Ігор Сафронов заснував ферму під Києвом на якій виробляє авторський сир з козячого та коров’ячого молока.

Про це пише seeds.org.ua.

Зараз у нього 4 корови і 40 кіз, підприємство розташоване на 80 сотках землі.

Читайте також: Конференція "Живлення рослин. Інноваційні агротехнологічні рішення"

«Моя мрія — створити не просто ферму, а фінансовий простір з доданою вартістю продукту, де кожен зможе реалізувати мрії про здорову їжу, життя на природі і виховання дітей. Але для цього потрібна земля і партнери, які поважають природу, люблять тварин, щоб доглядати за ними, і людей, щоб спілкуватися з ними на ярмарках», — розповідає бізнесмен.

На території ферми Ігор Сафронов сьогодні живе з сім’єю, худобою і невеликою сироварнею на 200 кг сиру в місяць.

Читайте також: Площі під стаціонарними теплицями скоротилися майже вдвічі

« Ми з партнерами залучили невеликий кредит і закупили спочатку дві корови і п’ять кіз. Зараз у нас чотири корови і 40 кіз, а в наступному році плануємо завести 300 кіз і вісім корів і спробувати вирощувати коней і ослів — осляче молоко прекрасно підходить для делікатесних сирів», – ділиться планами Сафронов.

За три роки ферма виробила 5 тонн сиру, було створено 12 швейцарських авторських сирів, рецептуру яких тестували самі, 4 кисломолочних сири і 4 сири з особливою витримкою від 1-2 років. Підприємство потрібно розширювати, для цього потрібна земля, і в умовах, поки не запроваджено ринок землі, фермеру доводиться шукати вихід.

«У наступному році плануємо відкрити магазин в Києві і шукаємо землю для розширення. Також ми в пошуку партнерів. Наша мрія — виростити пшеницю для запашного хліба в сирній заквасці. Для цього потрібна ще земля. Орендувати або кооперуватися? Важливе для мене питання, сподіваюся, вдасться залучити 15-40 сімей до фермерського кооперативу і розвивати агротуризм», — говорить Ігор.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua