На Черкащині звинувачують прокуратуру в рейдерстві і погрожують акціями протесту

 

Працівники сільгосппідприємства ТОВ «Білозірське-Агро» звинувачують співробітників черкаської прокуратури та державної виконавчої служби в спробі рейдерства підприємства та врожаю. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформагенцію УНІАН.

"Дії правоохоронців неминуче приведуть до втрати врожаю ТОВ "Білозірське-Агро", а це спричинить за собою невиплату орендної плати пайовикам, яка для більшості людей в селі є єдиним засобом існування. Через ситуації, що склалися, жителі сіл Черкаської області, де розгорнулося протистояння з "рейдерами в погонах", готуються до масштабної акції протесту і пікетів", – розповідають в ТОВ "Білозірське-Агро".

Прокурори і виконавча служба міста Дніпро намагаються захопити майно ТОВ, прикриваючись судовим рішенням про стягнення коштів з зовсім іншої юридичної особи, а саме ТОВ "Приват-Агро-Білозір'я". При цьому, за даними співробітників ТОВ, з боку органів державної виконавчої служби, ніяких пояснень, які вказували б на законність дій щодо захоплення врожаю ТОВ "Білозірське-Агро" не надається. "Особливо турбує працівників ТОВ і пайовиків товариства ситуація з владним свавіллям і явними корупційними мотивами, які простежуються в діях виконавчої служби та місцевої прокуратури", – кажуть в ТОВ "Білозірське-Агро".

ТОВ "Білозірське-Агро" також стало відомо, що слідчий поліції двічі звертався з клопотанням про накладення арешту на урожай на земельних ділянках, що знаходяться у використанні ТОВ "Білозірське-Агро". Однак постановами судді в задоволенні клопотань було відмовлено.

Водночас у прокуратурі відповідають, що ще в 2013 р. встановлено  факт самовільного використання ТОВ «Приват-Агро-Білозір’я» земельних ділянок загальною площею більш як 470 га на територіях Черкаського та Городищенського районів. Збитки державі від самовільного використання земельних ділянок склали понад 600 тис. грн., отже прокурор звернувся до суду за їх примусовим стягненням і поверненням землі державі.

Розгляд справи тривав майже 4 роки. У травні 2017 р. з ТОВ «Приват-Агро-Білозір’я» стягнуто 600 тис. грн. і зобов’язано товариство повернути самовільно зайняті земельні ділянки. У листопаді минулого року Вищим господарським судом України рішення про стягнення збитків й повернення спірної землі державі залишено в силі.

Однак 4 жовтня надійшла заява ТОВ «Білозірське-Агро» (зареєстрованого в жовтні 2017 р. зі статутним капіталом 50 тис.грн.) про належність йому описаного врожаю, що, за загальнодоспупними даними вирощено на земельних ділянках, які орендуються саме ТОВ «Приват-Агро Білозір’я».

При цьому, товариством надано лише копію договору про спільну діяльність, укладену між двома товариствами, та договори оренди, суборенди земельних ділянок, які в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровані лише в кінці вересня - на початку жовтня цього року.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/na-cherkashchyni-zvynuvachuyut-prokuraturu-v-reyderstvi-i-pogrozhuyut-akciyamy-protestu

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua