На Черкащині площі під озиминою скоротили на чверть

За оперативними даними, озимих зернових у Черкаській області посіяно на площі 152 тис. га (76% від плану), що на 53 тис. га менше, ніж у 2018 роціПро це повідомляє Департамент агропромислового розвитку Черкаської ОДА.

Зокрема, озимої пшениці посіяно 142 тис. га, ячменю озимого – майже 8,5 тис. га, озимого жита – 1 тис. га. Крім того,  озимого ріпаку посіяно   23 тис. га (57%).

Сходи отримано на 98% площ (149 тис. га),  з яких у доброму стані – 26% (38 тис. га), задовільному – 43% (64 тис. га), слабкому та зрідженому – 30% (45,0 тис. га). Загинули посіви на площі 1,2 тис. га (1% від отриманих сходів).

Крім того, отримано 90% (20 тис. га) сходів озимого ріпаку. Із них у доброму стані – 19%, задовільному – 29%, слабкому та зрідженому – 37%, загинуло – 16%.

Оскільки посівна кампанія супроводжувалася тривалим дефіцитом опадів, це зумовило тривалу ґрунтову засуху в більшості районів області.

«Погодні умови осені для початкових етапів росту та розвитку озимих культур на більшості площ виявилися критичними, відбувалася затримка проростання зерна, сходи формувалися нерівномірні, плямисті, не утворювалися вузлові корені. Через дефіцит вологи у ґрунті рослини відставали у  розвитку порівняно із середніми багаторічними показниками на 2-3 тижні», – йдеться в повідомленні.

Фітосанітарний стан на сьогодні контрольований, але можливий стрімкий розвиток збудників різних захворювань. Тому весною, при догляді  за рослинами будуть додаткові витрати на застосування фунгіцидів

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua