Мінагропрод назвав можливі ризики для агросектору в зв'язку з воєнним станом

 

Мінагропрод назвав можливі ризики для агросектору в зв'язку з воєнним станом фото, ілюстрація

Міністерство аграрної політики і продовольства України проаналізувало можливі ризики, які несе для аграрної галузі ескалація конфлікту в Азовському морі і введення режиму воєнного стану (ВП) в 10 областях із завтрашнього дня. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк на своїй сторінці в Facebook, пише propozitsiya.com.

«Складові будуть змінюватися відповідно до розвитку ситуації, все наступне - попередні прогнози і оцінки», - зазначив він.
Отже, ризики, які Мінагропрод бачить на сьогодні, і ступінь їх впливу на ситуацію в АПК:
1. Основний блок - для рибної галузі. Азовське море генерує більшу частину улову і це вимагає збереження стабільного і зрозумілого режиму рибальства в його водах.

2. Повторення агресивних дій в Керченській протоці. У зв'язку з напруженою ситуацією в Приазов'ї і непередбачуваними діями РФ, обсяги перевалки через порти Бердянськ і Маріуполь можуть бути вимушено скорочені, а потоки перенаправлені в порти Одеси. Ступінь впливу: середня.

3. Загально-транспортні. Режим ВП охоплює всі портові області і може позначитися на роботі експортної інфраструктури (це тільки припущення, оскільки зараз робота йде безперебійно). Ступінь впливу: залежатиме від злагодженої роботи транспортної інфраструктури.

4. Юридичні, пов'язані з виконанням зовнішніх контрактів і визначення форс-мажору. Юристи сходяться на думці, що застосування форс-мажору в разі ВП є імперативним, але практика залежить від того, як був цей пункт виписаний в конкретному контракті. Ступінь впливу: середня.

5. Глобальні цінові. Власне, не ризик в прямому сенсі, але можливість коливань цін як реакція на ескалацію конфлікту - аспект, який треба врахувати. Ступінь впливу мінімальний. На вчорашній біржової сесії коливання ціни на пшеницю були в межах 1%, сьогоднішня сесія буде більш показова, але навряд чи істотно інша.

6. Зростання ціни фрахту. Можливо, але в незначному обсязі і точно не в короткостроковій перспективі, оскільки суду фрахтуються з великим тимчасовим лагом. Сподіваємося, що через місяць фактор ВП вже не буде актуальним.

7. Зростання страхових премій. Аргументи ті ж, що і пунктом вище. Страхові компанії швидше за все закладуть додаткові ризики при страхуванні операцій в портах Азовського моря.

«Оскільки соціальний аспект є для нас важливим, окремо винесу тезу про те, що ризики продовольчого характеру для внутрішнього ринку, зокрема для 10 областей з ВП, відсутні. Пропозиція основних продуктів харчування значно перевищує прогнозований попит, а більшість областей, в яких введена ВП, є профіцитним», - зазначив Мартинюк Він також уточнив, що Мінагропрод готовий приєднатися до вирішення всіх питань, які можуть виникнути в учасників ринку в зв'язку з введенням воєнного стану, так само як і будь-яких інших.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/minagroprod-nazvav-mozhlyvi-ryzyky-dlya-agrosektoru-v-zvyazku-z-voyennym-stanom

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua