Майже півтора мільйона гектарів землі буде легалізовано

20 вересня 2016 року Верховною Радою України ухвалено законопроект №3006 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли».

 

Про це повідомляє УКАБ.
 
Законопроектом вирішується низка питань, які перешкоджали ефективному виявленню та управлінню земельними ділянками у складі відумерлої спадщини.
 
Випадки, коли після померлого не залишається спадкоємців в Україні непоодинокі. Загальна площа не прийнятої в спадщину землі може вимірюватись сотнями тисяч гектарів. Відтак, ця земля або не обробляється взагалі, тим самим деградуючи, або перебуває «в тіні», відповідно податки до бюджету з неї не сплачуються.
 
Законопроектом передбачається впровадження у складі Спадкового реєстру додаткової Інформаційної системи, яка виявлятиме нерухоме майно, що може бути визнане відумерлою спадщиною та повідомлятиме про це відповідний орган місцевого самоврядування.
 
Цим нормативним документом також вирішується конфлікт інтересів в оформленні відумерлої спадщини органами місцевого самоврядування. Також законопроектом узаконюється низка питань, пов’язаних з орендою таких земельних ділянок та задоволення вимог кредиторів померлого.
 
«Ухвалений законопроект є важливим кроком до відкриття ринку землі в Україні, оскільки сприятиме виведенню значних масивів землі «з тіні», впорядкуванню територій адміністративних одиниць та збільшенню доходів до бюджету», - прокоментував ухвалення документу Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6189-maizhe-pivtora-miliona-gektariv-zemli-bude-legalizovano.html
 
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua