Квоти на безмитний експорт продовольства до ЄС використані на 85%

Станом на початок червня Україна використала 85% усіх квот на безмитні поставки продовольства до Європейського Союзу.

 

Про це повідомила прес-служба Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), пише УНІАН.
 
Зокрема, ще в січні повністю вичерпалися квоти на поставки кукурудзи, майже заповнено квоти на пшеницю, але залишаються невикористаними квоти на свинину і ячмінь.
 
«Станом на початок червня, українські експортери використали вже 85% усіх квот на поставки сільськогосподарських товарів до Європи. Якщо квоти на кукурудзу і продукти з неї було повністю вичерпано вже в січні, то в травні 2016 року Україна використала 99,7% усіх квот на поставки пшениці й продуктів з неї», - йдеться у повідомленні.
 
Українські експортери свинини одержали ліцензії лише на поставки 1,1 тис. тонн м'яса з дозволених до безмитного ввезення 20 тис. тонн, тобто поставили всього 5% від квоти. Те саме стосується ячменю – поки що використано лише трохи менше як 6% квоти. Також українські виробники можуть поставити ще 10 тис. тонн курятини з 18 тис. тонн, які можна поставити до ЄС без мита.
 
В цілому ж, станом на 30 травня 2016 року Україна одержала ліцензії на поставки 1,36 млн тонн сільськогосподарської продукції, що становило 85% від усіх виділених квот. 
 
Як повідомлялось раніше, квоти на експорт сільськогосподарської продукції до Європейського Союзу, передбачені Угодою про асоціацію, є тарифними і означають лише обсяг товарів, який може бути поставлений без мит. 
 
До квітня України повністю вичерпала виділені на 2016 рік квоти на безмитні поставки до ЄС меду, цукру, кукурудзи, ячмінної крупи і борошна, оброблених томатів, а також виноградного та яблучного соків.
 
У 2015 році Україна експортувала деякі продукти, перевищивши квоти - наприклад, мед (минулого року Україна перевищила свою тарифну квоту за цим продуктом у чотири рази), сік (тарифну квоту перевищено у сім разів), кукурудзу (тарифну квоту перевищено майже в 20 разів).
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5652-kvoty-na-bezmytnyi-eksport-prodovolstva-do-ies-vykorystani-na-85.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua