Контроль за використанням фумігантів в Україні потрібно відновити - Лапа

Проведення локалізації і ліквідації карантинних організмів – це один із найбільш дієвих заходів, спрямованих на фітосанатірне благополуччя країни та попередження надходження нотифікаційних повідомлень від країни-партнера в міжнародній торгівлі.

 

Однак, після внесення змін до Закону України «Про ліцензування» обов’язкове ліцензування торгівлі пестицидами, агрохімікатами та фумігантами було скасоване. На даному етапі стало очевидним, що контроль у цій галузі потрібно відновити.
 
Про це в інтерв’ю «АПК-Інформ» повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.
 
«Зараз у нас немає можливості проконтролювати виконання робіт із фумігації. Нам фумігаційна компанія дає фумігаційний сертифікат, на основі його та всіх необхідних процедур і випробувань видається фітосанітарний сертифікат. Але, на жаль, у нас була ситуація, коли продукція приїжджала в країну імпорту і виявлялося, що «фумігація» була проведена неналежним чином», - зазначив Володимир Лапа.
 
За його словами, не йдеться про відновлення ліцензування, яке було раніше, тим паче, що воно засвідчило недостатню ефективність.
 
«Якщо ми отримаємо нотифікацію від міжнародного партнера, звичайно, ми повинні мати вплив на ту компанію, яка проводить фумігацію тут. Тобто, це не той тотальний контроль, який був раніше, а більше ризико-орієнтований контроль, і, безумовно, він нам необхідний», - зазначив голова відомства.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5343-kontrol-za-vykorystanniam-fumigantiv-v-ukraiini-potribno-vidnovyty-lapa.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua