Китай хоче повністю відмовитись від американської сої, згодовуючи худобі менше протеїнів

 

Китай хоче повністю відмовитись від американської сої, згодовуючи худобі менше протеїнів фото, ілюстрація

Китай, не задовольнившись запровадженням 25%-ного імпортного мита на американську сою, хоче повністю припинити її ввезення. Про це пише propozitsitya.com з посиланням на CNN Business.

Перед Китаєм, який запровадив ввізні мита на американську сою в липні цього року, замаячила перспектива дефіциту сої. Адже до торгівельної війни на США припадала третина імпорту сої до Китаю.

Нещодавно урядова Китайська асоціація кормової індустрії запропонувала оригінальне вирішення цієї проблеми: внести зміни до національних стандартів на корми, знизивши вміст протеїнів. В супровідному документі все це пояснюється турботою про довкілля. При цьому асоціація визнає, що залежність від імпортної сої — слабка сторона тамтешнього тваринництва. Однак змусити мільйони китайських фермерів знизити раціон свиней буде вочевидь дуже непросто, і це може зайняти багато часу та ослабити сільське господарство Китаю.

Звичайно, на США світ клином не зійшовся: Китай має й інші джерела імпорту сої, основне з яких — Бразилія. Але вони виробляють недостатньо, щоб за їхній рахунок замістити імпорт зі США. «Це і дорого, і неефективно. Компанії шукають дешевші, альтернативні джерела протеїну», — Івен Пей, аналітик з сільського господарства дослідницької компанії China Policy.

Деякі чиновники агітують фермерів сіяти сою замість інших культур, однак аналітики кажуть, що Китаю знадобиться багато часу, щоб наростити площі під соєю до рівня, який дозволяв би в основному задовольнити потребу країни в цій культурі.

Рішення Китаю завдасть шкоди американським фермерам, для яких іще торік Китай був основним імпортером сої і купив цього товару на $12 млрд. І це вже не перше подібне рішення Китаю щодо американської сільгосппродукції. 5 років тому Китай припинив імпорт американської ГМ-кукурудзи, іншого важливого джерела кормів, підштовхуючи місцевих фермерів до переходу на інші культури на кшталт сорго чи ячменю. І обсяги імпорту кукурудзи зі США до Китаю вже ніколи не досягали тих обсягів.

Пол Бюрке, генеральний директор Американської експортної ради з сої, що базується в Шанхаї, вважає, що китайський уряд намагається мінімізувати імпорт будь-яких бобів зі США. Китайські трейдери підтверджують, що американська соя офіційно — під 25%-м імпортним митом, а негласно — під забороною.

Наразі це не створює якихось проблем, адже в 1 півріччі настає сезон збирання сої в Бразилії. Однак коли в цій країні запаси сої вичерпаються, це стане справжнім випробуванням на міцність для Китаю. Фермери можуть переключитися з соєвого на шрот інших олійних культур (ріпаку, бавовнику, соняшнику), однак це не буде повноцінною заміною. Пропозиція деяких з цих продуктів обмежена. До того ж багато китайських фермерів насилу зводять кінці з кінцями, і будь-яке погіршення ситуації на ринку кормів загрожує їм розоренням.

 

Переклав Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/kytay-hoche-povnistyu-vidmovytys-vid-amerykanskoyi-soyi-zgodovuyuchy-hudobi-menshe-proteyiniv

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua