Херсонський шафран відправиться до Великобританії і в Азербайджан

 

Херсонський шафран відправиться до Великобританії і  в Азербайджан фото, ілюстрація

У селищі Любимівка Каховського району Херсонської області завершується збір врожаю крихітних тичинок квіток крокусу, які після сушки стануть шафраном. Фермер Олег Демченко зазначає, що в минулому році з 2 га вдалося зібрати близько 5 кілограмів шафрану. У нинішньому році буде більше, оскільки плантацію розширили до 4 га, пише propozitsiya.com з посиланням на www.ukragroconsult.com.

Також Демченко упевнений, що проблем з реалізацією дорогої спеції, 1 грам якої коштує $ 5, все одно не буде - на неї помітно зріс попит як в Україні, так і в світі. Так, 100 грам любимівского шафрану вдалося продати до Великобританії, також підписаний договір про наміри експортувати його в Азербайджан.
 
Варто відзначити, що в Україні інтерес і до готового продукту, і до виробництва «короля спецій» підвищується. За цибулину крокусу для його розведення в Любимівку приїжджають аграрії з Одеської та Київської, Вінницької та Хмельницької областей.

Правда, загострилася і проблема, яка турбує не тільки Олега Демченко, але і всіх виробників шафрану. Шафран стали активно підробляти. З варіантів - продаж під виглядом шафрану квіток чорнобривців, підфарбованих харчовим барвником. Або ж справжній шафран рясно присмачують оливковою олією, щоб його вага збільшилася, і з довірливих споживачів за нього можна було отримати вдвічі більшу плату.

Відмітна ознака такої ось «модернізації» - попередження продавця про те, що термін придатності товару не перевищує двох років. Все тому, що справжній шафран може зберігатися в скляній тарі значно довше - десятиліттями. Тоді як оливкова олія в «модернізованій» спеції через два роки, а то й раніше, гірчить, і її смак стає огидним.
 
Щоб відрізнити справжнього «короля спецій» від просоченого оливковою олією, слід покласти тичинки на аркуш паперу, і розчавити їх. Якщо в продукті присутні стороння добавка, на папері залишиться характерна масляна плямочка.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/hersonskyy-shafran-vidpravytsya-do-velykobrytaniyi-i-v-azerbaydzhan

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua