Кабмін ухвалив постанову, яка вирішує проблему з утилізацією непридатних пестицидів

Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно обирати, де утилізовувати непридатні для використання та заборонені до застосування хімічні засоби захисту рослин – в Україні чи за її межами.

Вчора, 21 листопада, Кабмін підтримав позицію Мінприроди та схвалив зміни, які стосуються контролю за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх утилізацією. Отже, суб’єкти господарювання зможуть самостійно обирати в Україні чи за її межами утилізувати непридатні для використання та заборонені до застосування хімічні засоби захисту рослин. Про це заявив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За словами Семерака, таке рішення давно треба було прийняти, оскільки ще з часів колишнього СРСР в Україні накопичилося понад 8,5 тис. тонн непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів.

«Насправді в Україні було лише одне підприємство, яке б могло здійснювати утилізацію таких відходів. Як показала практика, зупинка такого підприємства автоматично заводить країну в колапс. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні підприємства, які б могли здійснювати утилізацію цієї категорії відходів. Проте такі підприємства є в інших країнах, однак через законодавчі колізії до цього часу була заблокована можливість утилізувати пестициди за кордоном. Логічно, що ми не можемо залежати від одного підприємства, ставлячи під загрозу життя і здоров’я наших громадян та лише збільшуючи обсяги хімвідходів», – зауважив міністр.

Кабмін не лише підтримав Мінприроди, зазначив глава Мінекології, але й допоміг привести нормативно-правові акти, що регулюють цю сферу, у відповідність з міжнародними вимогами, зокрема Базельською конвенцією.

«Відтепер суб’єкти господарювання зможуть самостійно прораховувати, як найбільш вигідно здійснювати утилізацію та видалення непридатних хімічних речовин, що використовуються в аграрному секторі. Ми нарешті зможемо очистити країну він цієї отрути», – розповів Семерак.

Він наголосив, що навіть, якщо в Україні працюватиме кілька підприємств із утилізації пестицидів, за суб’єктами господарювання все одно залишиться право обирати, де проводити таку утилізацію.

За матеріалами menr.gov.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua