Інформацію про природні ресурси в Україні відкриють для інвесторів

Міністерство енергетики та захисту довкілля презентувало нову концепцію Єдиної екологічної платформи. Про це написав міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель у Фейсбук.

“На цей час інформація про природні ресурси є закритою або обмеженою, що створює високі корупційні ризики при наданні права на користування природними ресурсами та надрами та робить неможливою або не привабливою для інвесторів відповідну господарську діяльність. Тому дохід для держави від надання у користування обмежених природних ресурсів здебільшого є незначним, а відсутність системного обліку та контролю за використанням природними ресурсами, які належать народу України, призводить до випадків їх незаконного використання” – пише міністр.

Збитки держави від незаконних рубок лісових насаджень за 5 років склали близько 1 млрд гривень. Водночас збитки від незаконного рибальства та тіньового обігу аквакультурних водних біоресурсів – понад 1 млрд. гривень щорічно.

Крім того, в процесі оформлення дозволів та інших документів утворюється великий «паперовий багаж». Наприклад, паспорти водних об’єктів укладаються в паперовому вигляді, а весь архів складає близько 2 тонн паперу.

“Це абсолютно неефективно. Багатьма з матеріалів в архівах неможливо користуватися, вони застарілі і на них навіть неможливо побачити інформацію. Є кілька рішень Уряду про те, що інформація про користування надрами повинна бути максимально зручною та прозорою, і у подальшому доступ до природних ресурсів буде реалізовуватися лише через відкриті аукціони. Зараз ми працюємо над тим, щоб оцифрувати дані, і кожен, хто користується гаджетами або будь-яким цифровим інтерфейсом може стати учасником процесу і користувачем сервісів, які надає держава для своїх громадян”, – підсумував урядовець.

Мінекоенерго розробило проект Єдиної екологічної платформи. “ECO Platform” – електронна комунікаційна система взаємодії суспільства та органів виконавчої влади, здатна оперативно реагувати на запити суспільства щодо використання природних ресурсів.

Система дозволить суб’єктам господарювання в режимі 24/7 ознайомлюватися з інформацією про спільні обмежені ресурси та їх використання; через «єдиний кабінет» обрати на публічній електронній карті об’єкт та одразу подати заявку на оформлення дозвільних документів або проведення аукціону; взяти участь в аукціоні за право доступу до природного ресурсу; відстежувати етапи отримання права на користування природним ресурсом; отримати дані екологічного моніторингу; надавати відповіді на запити, отримувати, обробляти, використовувати і зберігати інформацію, надану громадянам; передавати інформацію до природоохоронних органів; надавати інформацію про легальність використання природних ресурсів та тощо

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua