Фермери отримали сервіс прогнозу погоди для кожного поля в Україні

Новий, незалежний сервіс агропогоди, який надає професійні метеодані на конкретних ділянках поля, Метео Фарм за перші три місяці роботи набрав активну аудиторію користувачів та додав нові функціональні можливості. Про це повідомляє SuperAgronom.com.

На сьогодні сервіс має наступний функціонал:

аналіз агропогоди на конкретному полі;

спостереження за показниками з метеостанцій на відстані до 40 км від власного поля;

детальний прогноз та історія показників поля за останні 10 років;

отримання сповіщень за важливими показниками поля;

створення власного набору показників для швидкого доступу до важливих метеоданих.

«Спочатку у нас були лише показники щодо поля, моделювання погоди. Зараз ми розширили функціонал, додавши історію метеостанцій. Відтепер є можливість оперувати всіма метеостанціями, які є в нашій мережі. Найближчий час ми додамо ще одну важливу функцію «Аналіз поля», де користувач зможе отримати дані щодо суми активних температур по основних с/г культурах. Користувачу лиш потрібно буде вказати період, який його цікавить, а дані будуть обчислюватись автоматично. Так само — і сума опадів, роза вітрів і ГТК (гідротермічний коефіцієнт). І все це — із прив’язкою до конкретного поля», — поділився нововведеннями керівник проекту Метео Фарм Дмитро Максименко.

За його словами, наразі до сервісу підключились 500 користувачів з різних регіонів України. Причому, серед них — як великі холдинги, так і середні й малі фермерські господарства, і навіть аграрії-одноосібники.

Наразі сервіс має найбільшу мережу метеостанцій в Україні — близько 140, і по кожній можна переглянути фактичні метеодані за будь-який часовий період у ретроспективі.

Розробники й надалі працюватимуть над розширенням функціональних можливостей свого проекту. А передплатники, які вже підключились до нього, наголошують на зручності у користуванні та інформативності даних.

«Наші поля розташовані у степовій зоні, і ми дуже залежимо від родючості ґрунту та від кліматичних умов. Я давно шукав такий метеосервіс, який дав би змогу приймати виважені рішення не лише на основі короткострокових прогнозів, а й аналізу кліматичних змін за останні роки. Серед зручностей особисто для мене — це можливість отримувати смс-інформування з метеоумовами на конкретні ділянки, які мене цікавлять. З одного боку — ти постійно в курсі, а з іншого — у нашій сільській місцевості з високошвидкісним інтернетом скрутно, тому такий спосіб отримання оперативної інформації досить актуальний. Загалом мене цікавить температура ґрунту, температура повітря, кількість опадів. І обов’язково скористаюсь віджетом, який надає рекомендації щодо сприятливих умов для обприскування», — розповів фермер-одноосібник із Кропивницької області Ігор Кондратюк.

За його словами, за допомогою Метео Фарм він уже побудував графіки кліматичних змін за останнє десятиліття на ділянках розміщення полів господарства і має намір у майбутньому планувати сівозміну, враховуючи отриману інформацію.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua