Експорт зерна з України під загрозою

 

Про це повідомили на прес-конференції 17 жовтня керівники зернових терміналів, які потерпіли від незаконних дій правоохоронців, пише propozitsiya.com.

Керівники стивідорних компаній погрожують всеукраїнським страйком: “Робота зернових терміналів зупиниться, якщо до когось з колег прийдуть представники ГПУ, СБУ, ДФС чи Нацполіція”.

Поштовхом стало нещодавнє тижневе блокування терміналу українсько-швейцарської компанії Risoil в Чорноморську під Одесою. Підозру викликала діяльність одного з експортерів, але правоохоронці заблокували роботу всього зернового терміналу в наслідок чого під загрозою опинився інвестиційний проект на суму понад $70 млн. Як писала propozitsiya.com, з 5 по 12 жовтня робота на терміналі Risoil зупинилася через дії ГПУ, навіть не зважаючи на те, що термінал не є фігурантом справи.

Не залишилися осторонь керівники інших терміналів, які також потерпали від незаконних дій правоохоронців. Генеральний директор компанії Allseeds В’ячеслав Петрище запропонував повністю перекрити на декілька днів експорт зерна з України на знак протесту проти дій правоохоронців, які блокують роботу. Вже більше 10 терміналів згодні на страйк, якщо ситуація з правоохоронними органами повториться у когось з колег знову.

“Непокарне зло прогресує і породжує нове зло, тому ця ситуація стала останньою краплею, незважаючи на те що даний бізнес часто зустрічає таку проблему у своїй роботі”, — заявила директор ГО “Бізнес-Варта” Ольга Матвіїва. Також вона повідомила, що на сьогодні написана заява про злочин на дії даного працівника прокуратури, який заблокував роботи підприємства. “Ми будемо слідкувати: чи буде взагалі відкрите кримінальне провадження по даній заяві і як буде просуватися слідство”, — продовжила Ольга Матвіїва.

Також на прес-конференції було зазначено, що наразі написане звернення до Генерального прокурора України зі скаргою на дії цього працівника, де просять відсторонити від обов’язків дану особу на період службового розслідування, крім цього зареєструвати заяву про злочин та відкрити кримінальне провадження, а також проводити слідство прозоро по даній ситуації. Буде направлено звернення до Президента України як гаранта прав і свобод в нашій державі, якого проситимуть взяти під особистий контроль дану ситуацію.

“За останній рік було більше 15 обшуків, з яких 14 не стосувалися компанії Risoil, — заявив директор Risoil S.A, член Ради ГО “Бізнес-Варта” Шота Хаджишвілі. Також було повідомлено, що вони пару разів зверталися з відкритими листами до прем’єра та Президента з інформацією про те, що в морській галузі відбувається безлад, якого за тридцять років своєї роботи він ще ніколи не спостерігав. “Це повне беззаконня, незрозумілі дії, які вибудовують корупційну систему у всіх відношеннях, і тому ми хочемо акцентувати увагу влади на дану проблему”, — доповнив директор Risoil.

 

 


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/eksport-zerna-z-ukrayiny-pid-zagrozoyu

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua