Експорт українських заморожених ягід знизився на 14%

Обсяг експорту українських заморожених ягід і фруктів з початку нового сезону знизився на 14,2%.

Аналітики EastFruit звертають увагу на різке падіння експорту заморожених ягід і фруктів з України в перші чотири місяці нового сезону 2019/20 років. 

При цьому, за рахунок деякого відновлення цін на заморожені ягоди, зниження експорту у вартісному вимірі було менш значним і склало 11%.

«Масове знищення плантацій малини після двох поспіль років з низькими закупівельними цінами призвело до різкого скорочення пропозиції сировини для заморозки в 2019 році. Цікаво, що низькі ціни на малину в 2017–2018 роках стимулювали значний приріст інвестицій в заморозку ягід в тих регіонах, де вони масово вирощуються. Тому вийшов цікавий момент – з одного боку пропозиція різко впала, а з іншого боку, попит різко зріс, що призвело до різкого збільшення ціни на малину в Україні в липні-вересні 2019 року», – зазначає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Читайте також: Сік із фруктів можна продати дорожче, ніж самі плоди

Збільшення ціни на малину призвело до того, що дуже багато заморозчиків не змогли виконати плани із закупівлі сировини і змушені були різко знизити виробництво. При цьому світові ціни на заморожену малину виросли не дуже суттєво, тому багато переробників побоювалися закуповувати дорогу малину.

Виробники, які орієнтувалися на продаж малини для потреб заморозки, в цілому залишилися задоволені сезоном. Рентабельність бізнесу з вирощування малини для переробки в Україні знову стала прийнятною.

Прибутковість же малини для свіжого ринку була ще вищою, адже відпускні ціни садівників на якісну малину, найчастіше, перевищували $2 за кг.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua