Експерти прогнозують обвал цін на азотні добрива

Перенасиченість світового ринку азотних добрив призведе до зниження цін на них, за підсумками 2016 року, в середньому на 38%, до 240 дол./т аміаку і на 27%, до 200 дол./т карбаміду на умовах поставки FOB Чорне море.
 
Такий прогноз озвучили в аналітичному підрозділі групи ICU, передає Agravery.
 
"У цьому році ціни на азотні добрива, швидше за все, досягли дна, оскільки роблять збитковим вже більше половини світового виробництва. Зниження світових цін на азотні добрива не матиме значного впливу на експортні доходи України, оскільки експорт азотних добрив займав не більш ніж 1,4% від загальних експортних надходжень у 2015 році", - сказав керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій небанківського сектора групи ICU Олександр Мартиненко
 
У той же час, зі слів експерта, стан ринку впливає на оцінку Одеського припортового заводу, який готують до приватизації. При наявних цінових трендах на ринку добрив ринкова вартість ОПЗ за вирахуванням боргу, за оцінками групи ICU, знаходиться у межах 100-160 млн доларів.
 
За прогнозами аналітиків, зростання цін на азотні добрива у 2017-2018 роках буде незначним, у межах 3-5% в рік. Це пов'язано з надмірністю потужностей з виробництва азотних добрив у світі і слабким попитом.

https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6520-eksperty-prognozuiut-obval-tsin-na-azotni-dobryva.html   

 

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua