Для розвитку АПК України необхідні дотації в розмірі 1% - думка

Дотації в розмірі 1% від вартості валової продукції сільського господарства, що на сьогодні складає приблизно 6 млрд грн на рік, можуть суттєво вплинути на розвиток вітчизняної аграрної галузі.

 

Про це заявив голова ради Федерації роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України (ФРУ) Вадим Бодаєв, пише АПК-Ігформ.
 
«Продовжувати реформування сільськогосподарської галузі можливе лише за умов підтримки з боку Держави. Потрібно оперативно реагувати на проблеми та вирішувати їх негайно, вносити пропозиції до законопроектів та нормативно-правових актів, з метою покращення умов роботи сільськогосподарських товаровиробників, сприянню зайнятості сільського населення та підвищення рівня їх соціальних гарантій», - зазначив він.
 
З початку цього року, після прийняття нового закону про податки, українські аграрії втратили приблизно 20 млрд грн обігових коштів. Україна один із світових лідерів серед виробників сільськогосподарського господарства, але за умов таких змін, то б то втрати підтримки з боку Держави, Україна великими темпами втрачає свою конкурентоспроможність на світовому ринку.
 
«Складно конкурувати з державами, які мають дотації на розвиток агропромислової галузі в розмірі приблизно 100-300 $ з га на рік. Навіть, за старих умов фінансування, українським аграріям було важко залучати додаткові інвестиції, ефективно використовувати ресурсний потенціал та стимулювати збільщення виробництва», - йдеться у повідомленні.
 
За ініціативи Федерації роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України разом з Професійною спілкою працівників агропромислового комплексу України, за підтримки Міністерства аграрної політики України підготували резолюцію щодо підтримки ініціативи Мінагрополітики про необхідність визначення видатків на підтримку розвитку підприємств аргопромислового комплексу, щорічно в обсязі не менше 1% вартості валової продукції сільського господарства.
 
Звернення з клопотанням буде подано до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5680-dlia-rozvytku-apk-ukraiiny-neobkhidni-dotatsiii-v-rozmiri-1-dumka.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua