Держгеокадастр пропонує ввести мито на перепродаж землі

У Держгеокадастрі пропонують обмежити до 200 га максимальний розмір ділянки, яку можна буде придбати після запуску земельного ринку.

 

Про це під час форуму «Agri Invest Forum - 2016” заявив заступник голови Держгеокадастру Ростислав Шманенко, повідомляє Укрінформ.
 
«Аби уникнути загрози тотальної скупки землі після запуску земельного ринку в Україні, ми пропонуємо обмежити до 200 гектарів максимальний розмір ділянки, яку можна буде придбати. При цьому це має бути не просто земельна ділянка, а сільськогосподарський комплекс», - сказав Шманенко.
 
За його словами, середня площа ділянки, яка обробляється одним фермером в Україні, сягає 150-200 га. Саме цей показник було взято за критерій.
 
Окрім цього, аби уникнути скупки земель після запуску земельного ринку, в установі пропонують встановити своєрідне мито на перепродаж.
 
«Якщо новий власник земельної ділянки захоче її перепродати через рік після придбання, таке мито на перепродаж становитиме 100%, якщо через два – 90. Через 10 років таке мито складатиме 10%», - сказав Шманенко.
 
Він також наголосив, що такі ініціативи уже передані на розгляд віце-прем'єр-міністру Геннадію Зубку.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5408-derzhgeokadastr-proponuie-vvesty-myto-na-pereprodazh-zemli.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua