Держгеокадастр презентував онлайн-платформу з проведення земельних торгів

Група експертів Держгеокадастру та Innovation and Development Foundation завершили розробку програмного забезпечення для проведення електронних земельних аукціонів.

 

Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру.
 
"Апробація платформи та її презентація громадськості відбулася 2 вересня в Одесі синхронно з земельним аукціоном, запланованим на цю дату. Всього на земельні торги 2 вересня було виставлено 19 ділянок в Одеській області загальною площею 708,57 гектара. Їх стартова вартість 1,319 млн гривень. За результатами земельних торгів Система електронних аукціонів (СЕА) автоматично формує рейтинг ставок учасників та протокол торгів. СЕА на сьогодні вже синхронізована з банками, що дозволяє успішно проводити грошові операції, зокрема сплачувати гарантійні та реєстраційні внески", - йдеться у повідомленні.
 
Робота над проектом здійснювалася без залучення додаткового фінансування з Державного бюджету України.
 
Електронні земельні аукціони забезпечать більшу прозорість та відкритість процесу набуття прав на земельні ділянки, а також збільшення конкуренції на торгах за рахунок розширення кількості учасників.
 
"За рівнем антикорупційного та загальноекономічного ефекту альтернативи земельним аукціонам на сьогодні не існує. Тому створення інфраструктури для проведення торгів онлайн, з метою залучення якомога більшої кількості учасників та забезпечення ще більшої прозорості процесу, було визначене одним із пріоритетних напрямів роботи", – відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
 
Він нагадав, що розмір середньої орендної ставки за результатами земельних торгів вдвічі перевищує середню вартість оренди при безаукціонній передачі землі, що має прямий вплив на наповнення місцевих бюджетів.
 
Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону встановлений главою 21 Земельного кодексу України. На сьогодні можливості проведення електронних торгів земельним законодавством не передбачено.
 
Держгеокадастром розроблено проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активізації проведення земельних торгів”, яким передбачається, зокрема, можливість проведення електронних земельних торгів.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6030-derzhgeokadastr-prezentuvav-onlain-platformu-z-provedennia-zemelnykh-torgiv.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua