Cільське господарство складає близько 40% ринку дронів

В Україні обсяг ринку безпілотних літальних апаратів складає 1 млн доларів на місяць, а на агросектор припадає близько 40% ринку дронів.

Агроринок має кошти та змогу інвестувати їх у певні розробки. Тому під дану сферу цікаво створювати нові моделі, нові засоби і технології. Про тенденції та перспективи розвитку технологій БПЛА в агросфері розповів Ігор Зайцев, директор Fly Technology, передає Aggeek.

"За нашими оцінками, ринок дронів в Україні складає $1 млн на місяць. Це оборот дронів, з них 50-60% припадає на DJI, а решта розподіляється між іншими брендами. Українське дронобудування також має свою частку - воно зараз активно розвивається", - зауважив експерт.

Читайте також: Агрохімічний сервіс: мода чи необхідність?

В аграрній сфері дрони можуть виконувати широкий спектр задач. Найбільш поширені технології обприскування полів та ортофотоплани. Великою популярністю користуються ортофотоплани, які дозволяють виконати тепловізійну та спектральну зйомку з повітря. За допомогою тепловізора можливо визначити температуру на полях і сільськогосподарських об'єктах.

Одна з головних тенденцій розвитку БПЛА - відбувається масштабування дронів. Створюються і малі моделі, і, навпаки, БПЛА великого розміру. Це дозволяє виконувати дуже широкий спектр задач.

Читайте також: Навіщо нам діджиталізація?

"Наприклад, зараз вийшла модель DJI Mavic 2. Вона об'єднала в собі функції, які до цього були лише в моделях більшого розміру. DJI Mavic 2 навіть в дечому перевершила більші дрони - камера з оптичним зумом була тільки в більш дорогих та великих моделях", - повідомив Ігор Зайцев.

Щодо збільшення дронів, то це модель DJI Agras. Такий БПЛА може обприскувати поля в діаметрі 1,5 м, тобто повноцінно виконує функції сільгосптехніки. В Україні вже працює понад 30 таких дронів.

За матеріалами aggeek.net

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua