Чверть українських сільгоспземель обробляється незаконно

Близько 7 млн га сільськогосподарської землі в Україні обробляється аграрними підприємствами без офіційної реєстрації договорів оренди на ділянки.

 

Про це пише УНІАН, посилаючись на заяву президента асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Тараса Висоцького під час прес-конференції "Хто платить податки в агробізнесі".
 
«За підрахунками УКАБ, мінімум чверть землі знаходиться в тіньовій обробці», - сказав Висоцький, зазначивши, що офіційно в Україні аграрні підприємства обробляють 21,3 млн га землі.
 
При цьому експерт відзначив, що у зв'язку з тим, що всі податки в сільському господарстві так чи інакше сплачуються підприємством, виходячи з площі землі в обробітку, бюджет країни недоотримує істотні суми. Зокрема, в 2015 році місцеві та державний бюджет України отримали 6,08 млрд грн податків (єдиного податку 4-ї групи, податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати та з орендної плати за землю). Сума недоотриманого бюджетного доходу, за розрахунками УКАБ, в 2015 році становила 2,01 млрд грн.
 
В поточному році у зв'язку з підвищенням податків бюджети різних рівнів, за розрахунками експертів, отримають від агропідприємств 10,6 млрд грн податків та недоотримають 3,57 млрд грн.
 
Присутній на прес-конференції виконавчий директор компанії «Агріком» Петро Мельник зазначив, що в тіні працюють в основному невеликі виробники. «Фермери зараз, на жаль, більше працюють в чорну», - сказав він, зазначивши, що для підвищення податкових надходжень від сільського господарства необхідно вивести такі підприємства з тіні.
 
Генеральний директор агрохолдингу «Мрія» Саймон Чернявський, який також брав участь у прес-конференції, зазначив, що досягти виходу сільгоспкомпаній з тіні можна шляхом децентралізації бюджету, щоб місцева влада отримувала у бюджети регіонів більше податків і була зацікавлена в їх справній сплаті з боку бізнесу.
 
«Тільки частина тих податків, які ми платимо, залишаються в місцевих бюджетах, і виходить, що стимули у місцевих адміністрацій займатися цим (контролем сплати податків – ред.) не особливо сильні. Якщо вони розуміють, що гроші приходять з центрального бюджету, то який їм інтерес починати розбиратися з людьми, які не платять?», - сказав Чернявський.

   

https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5375-chvert-ukraiinskykh-silgospzemel-obrobliaietsia-nezakonno.html

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua