Чверть світових агрохімікатів – підробка

У світі до 25% засобів захисту рослин – підробка. Такі цифри озвучив в ході конференції GRABLI консультант Продовольчої і сільськогосподарської організація ООН (FАО) Михайло Малков, пише Аgroportal.

І дрібні, і середні сільгоспвиробники більше за інших страждають від контрафактної продукції. Експерт бачить вирішення проблеми в об’єднанні фермерів, що, за його словами, дозволить гармонізувати сівозміну, знизити наслідки розпаювання земель і спільно купувати ліцензійні агрохімікати за нижчою ціною.

“Ситуація на українському ринку агрохімікатів дуже непроста. По-перше, у нас абсолютно незарегульований імпорт діючих речовин. Кожна людина може ввезти сюди все, що завгодно. По-друге, не потрапляє в зону контролю інтернет-продаж пестицидів і ЗЗР. За нашим дослідженням, понад 40% дрібних і середніх фермерів купують агрохімікати on-line. Про які ліцензованих препаратах тут може йти мова?”, – задався питанням Михайло Малков.

Також експерт додає, що порожні контейнери з-під пестицидів є ходовим товаром, і фермери продають їх за готівку.

“Брендовані контейнери і ємності продаються не для засолювання огірків, їх скуповують, щоб потім розливати в них підробки: або дешеві пестициди переливаються в фірмові ємності, або застарілі пестициди”. – додав Михайло Малков.

За оцінками Міністерства екології на території України зберігатиметься від 8,5 до 11,5 тис. т застарілих пестицидів.

“У нас немає гарантії, що ці склади не розкрадаються, а законного механізму утилізації застарілих пестицидів немає”, – продовжив Михайло Малков.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua