Бізнес на черв'яках окупиться за 3 роки

 

«Вийти в« нуль »можна за півроку, після того, як кількість сімей досягне 200», - розповідають львів'яни Юрій Поляков та Ірина Миронова, які займаються розведенням черв'яків для отримання біогумусу. Про це пише proipozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

При цьому в подальшому кількість сімей можна піднімати до 400, без істотного збільшення зайнятості співробітників і розширення площ. Орієнтовна оцінка часу окупності початкових вкладень - 3 роки.

Спочатку в проект вкладали в середньому $ 50 на місяць і виділяли на нього близько 5-7 годин на тиждень, - це було хобі. Проект орієнтований на два ринки - рибальських наживок і біогумусу. Ринок наживок досить привабливий, незважаючи на те, що половину сезону попит на черв'яків покривають не фермери, а копачі, які демпінгують, не вкладаючись у розведення.
 
Що стосується ринку біогумусу, то головні клієнти - це тепличні господарства, особливо на сході України. Частково це обумовлено дефіцитом органічних добрив. У відкритому грунті використання біогумусу малопопулярне: добриво починає окуповуватися тільки у віддаленій перспективі.
 
Юрій відзначає, що традиційно вважається правильним починати розведення з 50 сімей. При правильному догляді кількість черв'яків збільшується приблизно вдвічі кожні 2-3 місяці, через півроку основною проблемою стане вже пошук можливостей збуту.
 
Щоб вийти на зарубіжні ринки, потрібно мати у своєму розпорядженні потужностями від 500 сімей. "Якщо ж ви хочете продавати біогумус виробникам органічних товарів в Україні, вам знадобиться сертифікація, вартість якої становить 15 тис. гривень на рік", - говорить Юрій.
 
За словами засновника "Хробороба", швидкий старт на цьому ринку обійдеться в 35-50 тис. гривень. Сюди входить покупка мінімальної кількості сімей (1 сім'я коштує близько 300 гривень), а також витрати на приміщення, обладнання, логістику і покупку корму. В середньому вкладення в розведення в 1,5-2 рази перевищують покупку вже готового поголів'я. Сюди ж варто додати ще 25 тис. гривень у разі, якщо доведеться наймати консультанта, який буде супроводжувати створення інфраструктури та навчання персоналу.
 
"Якщо часу у вас багато, а грошей - ні, то ви купуєте невелику кількість сімей і близько року пробуєте різні методи вирощування і знаходите найефективніший. При цьому всю необхідну інформацію можна почерпнути з Мережі. Такий підхід може тривати довше, але обійдеться вдвічі дешевше", - говорить Юрій. Йому запуск обійшовся в 23800 грн. Це були витрати на черв'яків, оренду приміщення, комунальні платежі і мінімальне обладнання.
 
На сьогоднішній день обсяг сімей "Львівського хробороба" - близько 60, на догляд за якими і інші операційні витрати витрачають близько 1100 грн на місяць. За словами Юрія, 2-3 продажі на місяць дозволяли покрити витрати на оренду приміщення та електроенергію. Щоб подібний проект вивести в повноцінно комерційний, потрібно в першу чергу враховувати, що потрібно буде додатково наймати співробітників.
Ключові слова: бизнес на червях

 


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/biznes-na-chervyakah-okupytsya-za-3-roky

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua