Бджолярам невигідно продавати мед

Одним з факторів, що впливають на скорочення виробництва меду є штучно занижена закупівельна ціна на мед.

Про проблему у даному секторі розповів глава спільноти бджолярів Миколаївської області Андрій Галдіна. На його думку бджільництво переживає зараз кризовий етап.

Одним з факторів, що впливають на скорочення виробництва меду, це щорічна протрава бджіл. Також, як зауважує експерт, важливим моментом є штучно занижена експортна оптова закупівельна ціна меду.

Читайте також: Україна медова… З гірким перцем?

«Ці два факти, накладаючись один на одного, гальмують галузь, і відкидають її, я б навіть сказав, на кілька років назад. Тому що бджолярі, які планували розширення своїх господарств, зараз навпаки замислюються про заморожування, про переробку меду і подальшу його реалізацію не як сировинного продукту, а як продукту кінцевого споживання. Тобто, шляхом фасування, шляхом переробки в медові вина», - заявляє фахівець.

За словами Галдіна, недавно в їх співтовариство надійшла пропозиція подібного характеру від однієї з фірм у Харківській області про переробку меду в порошок. Цей порошкоподібний мед використовується в оборонній промисловості в якості енергетичної добавки в харчування солдатів.

За матеріалами agro-yug.com.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua