Антирейдерська комісія повернула українцям майже 6 тис. га землі, - Садовська

У 2018 році комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Антирейдерська комісія) задовольнила понад 400 скарг, скасувавши незаконну реєстрацію майже 6 тисяч гектарів землі. 

Про це розповіла заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська.

«Для Антирейдерської комісії 2018-й був роком напруженої роботи. Адвокати, аграрні та бізнес асоціації, підприємці, громадяни активно зверталися до комісії, оскільки розуміли, що тут вони можуть швидко відновити свої порушені майнові права і не поринути у багаторічну судову тяганину. Понад 400 задоволених скарг – цьому прямий доказ. Комісія скасувала незаконну реєстрацію майже 6 тисяч гектарів землі та понад 100 тисяч квадратних метрів нерухомості», - заявила Садовська.

Читайте також: Засіб аграрія проти «агітатора» на селі

Вона зауважила, що однією з найрезонансніших справ стало скасування неправомірних реєстраційних дій, які призвели до втрати нерухомого майна компанією «Еконія», яка виробляє дитяче харчування.

«Також комісія оперативно включилась у ситуацію із захопленням елеватора фермерського господарства «Строгий О.Ф», яке супроводжувалося стріляниною. Буквально за 10 днів комісія Мін’юсту розглянула скаргу і повернула майно законному власнику», - наголосила Садовська.

Заступник міністра юстиції також зауважила, що у кінці листопада поточного року комісія задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника й скасувала незаконну перереєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Комісія у своїй роботі, наголошує вона, керується виключно нормами закону й дотриманням його вимог під час проведення реєстраційних дій.

Читайте також: Антирейдерський аграрний батальйон

«Якщо реєстраційна дія проведена з порушенням, комісія її скасує, незалежно від того, подобається це комусь чи ні», - зазначила Садовська.

За словами заступник бізнес-омбудсмена Ярослава Грегірчака, Антирейдерська комісія є важливим інструментом відомчого досудового врегулювання проблемних ситуацій у сфері держаної реєстрації.

«Для підприємця, який є об’єктом рейдерської атаки, питання швидкості виправлення незаконних реєстраційних дій є критично важливим для оперативного поновлення порушених прав. Тому добре, що такий механізм існує на рівні Мін’юсту», - заявив він.

Зазначається також, що окрім комісії Мін’юсту в Україні існують й інші інструменти відомчого адміністративного оскарження, наприклад, на рівні Державної фіскальної служби для платників податків та в Антимонопольному комітеті, де можна оскаржити результати державних і публічних закупівель.

За матеріалами minjust.gov.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua