AGROPORT: курс на ексклюзивність та високу якість

Найбільший аграрний захід Східної Європи стартував на території Міжнародного аеропорту «Львів». Це знаковий захід для агровиробників України. Враховуючи важливість заходу не тільки для галузі АПК, а й для країни загалом, AGROPORT West Lviv 2019  вже за перший день відвідали тисячі людей, серед них прем’єр-міністр  Володимир Гройсман, керівники області та  профільного міністерства.

На відміну від традиційних виставок AGROPORT – захід мультиформатний і проходить окремо у  трьох містах (Львові, Херсоні та Харкові), щоб максимально врахувати регіональні особливості. Це такий інтерактивний майданчик, де можуть зустрітися усі учасники цього процесу: фермери, бізнес, влада, представники громадськості; показати свої досягнення та обговорити проблеми. Форум входить до офіційного календаря заходів ФАО, проводиться за підтримки Мінагрополітики та Львівської обласної державної адміністрації.

–Агропромисловий комплекс – рушійна сила нашої економіки. Але ми поки й на третину не використовуємо його можливостей, – заявив на відкритті заходу прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. – Не менше чверті валового продукту має займати агропромисловий комплекс. Найближчими роками буде більше інвестицій в галузь АПК. Торік в агропромисловий комплекс і переробку було вкладено капітальних інвестицій на суму 90 млрд грн. Суттєво треба збільшувати кількість інвестицій, щоб ми могли виробляти більше, якісніше, швидше. Треба створювати кінцевий продукт споживання на якому буде написано «Зроблено в Україні».

Головна мета Форуму – розвиток потенціалу дрібних та середніх виробників аграрного сектору, створення передумов виробництва конкурентоспроможної продукції сільського господарства, розширення ринків збуту, налагодження міжнародних відносин. На сьогодні AGROPORT UKRAINE це вже ціла система підтримки виробників. Організатори намагаються підвищувати обізнаність фермерів, давати нові знання, демонструвати кращі технології.  За словами в.о. Міністра аграрної політики та продовольства Ольги Трофімцевої, AGROPORT це захід, який уже став брендом. Тут збираються найбільш зацікавлені, об’єднані спільною справою люди і спільно можуть зробити багато важливого для галузі і країни.

– Аграрний сектор в Україні – це локомотив економіки, – говорить очільниця відомства.– Минулого року галузь заробила 18,8 млрд дол. І особливо треба відзначити, що аграрні виробники це ще й найбільш дисципліновані платники  податків та роботодавці. Я думаю, що аграрії на сьогодні це взірець відповідального  бізнесу.

На нинішньому, 10-му  AGROPORT основні відвідувачі – переважно фермери західного регіону.  А учасники – їх близько  півтори сотні, зібралися з усієї України – вони представили сучасну аграрну техніку, новітні технології  вирощування та переробки продукції, новинки селекції  тощо. До речі, на виставці окрім іноземних технологій представлено і чимало українських розробок: вітчизняна техніка, яка найкраще пристосована до наших ґрунтів, унікальні препарати захисту та добрива, які підходять для виробництва продукції саме в західних регіонах України. Серйозним інструментом для просування фермерської продукції на міжнародний ринок стане мобільний додаток AgroportEх.Bio, англійську версію додатку було представлено  на виставці. Це розробка українських фахівців, але працюватиме додаток на міжнародному рівні і допомагатиме фермерам без посередників знаходити покупців своєї продукції за кордоном.

Паралельно з експозицією проходять  стратегічні сесії, на якій фахівці обговорюють найважливіші питання галузі. Особлива увага цього року приділена органічному виробництву та сталому розвитку сільських територій. Експерти обговорили, як в умовах України гармонізувати розвиток аграрної галузі загалом й фермерства зокрема, розвиток територій  та дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

–Сталий розвиток  передбачає синергію трьох складових: економічної, соціальної та екологічної, – говорить Михайло Малков, координатор програм розвитку ФАО в Україні. – Іншими словами, це розвиток, який має максимально задовольняти нинішні потреби людства, не завдаючи  шкоди довкіллю. Від втілення цих цілей на місцевому та регіональному рівнях Україна тільки виграє.

Саме такий, дбайливий до споживача і до землі, екологічний спосіб виробництва продуктів має стати в Україні основним. До того, ж на органічні продукти величезний попит у світі, а наша країна має величезний потенціал: чорноземи, на яких можна отримувати хороші врожаї і без «хімії».

Організатори AGROPORT  намагаються максимально задовольнити потреби агровиробників. Одна з основних – знайти добросовісного партнера і налагодити контакти. Тому традиційно наприкінці першого дня Форуму проходить ділова вечеря та вручення незалежної премії серед агровиробників регіону – AGROPORT Awards Lviv 2019. Спільно з керівництвом області  визначили господарства і підприємства, що за підсумками року показали кращі результати в одній з 10 номінацій.–Мета цього заходу – зібрати виробників-лідерів, які ведуть активну діяльність в регіоні. Наші учасники хочуть знайомитися з місцевим бізнесом і такий формат підходить якнайкраще, – пояснює генеральний менеджер AGROPORT Ukraine Дмитро Титаренко.– Рейтинг складається за конкретними індексами, визначається реальний потенціал. Все відкрито – кожен учасник може отримати доступ до своїх даних і побачити, за якими параметрами хто кого випередив. Усі в рівних умовах, вплинути на результати ніхто не може. Наша місія – формувати прозоре бізнес-середовище. Тому хороша  репутація  для нас не менш  важлива, ніж успішна бізнес-діяльність.

Цього року партнером премії стала компанія YouControl. Це аналітична онлайн-система, що з понад 50 джерел формує повне досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв’язки між афілійованими особами. Це не просто дані, а готова аналітика, на основі якої можна приймати виважені рішення.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua