300 євро за сто грамів: на Дніпропетровщині роблять найдорожчу в світі ікру

Делікатес дає не риба, а равлики.

На Дніпропетровщині власники равликової ферми займаються виробництвом незвичайного делікатесу – равликової ікри. Про найдорожчий різновид цього продукту повідомляє «34.ua».

Для равликів тут особливі умови – душ та щоденне харчування. Господарі ферми створюють для молюсків середземноморські умови з високою температурою повітря та вологістю. Гніздяться равлики в торфі. 

«Ця ікра найдорожча. За один раз равлики відкладають до ста ікринок – це близько чотирьох грамів», - розповідає доглядальниця равликів пані Наталя.

Більшу частину ікри забирають на розведення. Решта – проходить процес приготування та соління. Вона має рожевий колір. Саме таку продукцію цінують європейські ресторатори, каже співвласниця ферми Марія Недвига. За таку ікру за кодоном можуть пропонувати від трьохсот євро за сто грамів. А от в Україні равликовий делікатес продають вдвічі дешевше.

На равликовій фермі на Дніпропетровщині равликову ікру поки не продають, а ласують самі.

В Україні поки що не існує культури споживання равликів, а ікри – тим паче, кажуть експерти аграрного ринку. Однак можна говорити, що за кілька років такий тренд з’явиться.

Нині готових равликів вже можна придбати в супермаркетах. А згодом на прилавках може з’явитися і їхня ікра.

За матеріалами 34.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua