2,4 млн га сільгоспугідь України знаходяться під контролем іноземного капіталу

Україна входить в першу десятку країн по площам контрольованих іноземними інвесторами сільськогосподарських земель.

 

Про це свідчать результати аналітичного звіту міжнародної незалежної ініціативи з моніторингу землі Land Matrix Initiative, партнером якої в Східній Європі виступає Національний екологічний центр України, повідомляє AgroNews.
 
Згідно до оприлюдненого звіту організації, загальна площа сільгоспугідь, що знаходяться під контролем іноземного капіталу, складає в Україні 2,4 млн га при загальній площі сільськогосподарських угідь в 42,7 млн га. Лідерами першої десятки країн, де сільськогосподарські землі контролюються іноземним капіталом, є Демократична республіка Конго, Папуа-Нова Гвінея та Російська Федерація.
 
Як зазначив експерт Національного екологічного центру України Михайло Амосов, всього 7 компаній з іноземним капіталом володіють в Україні сільгоспугіддями загальною площею земель понад 2 млн га. Лише одна з американських корпорацій NCH Capital контролює сьогодні земельні угіддя загальною площею понад 400 тис. га.
 
“Ми припускаємо, що акціонерний капітал частини компаній є виведеним капіталом українських компаній. Проте, як у випадку капіталу українського походження, так і питомо іноземного капіталу надзвичайно актуальним є питання прозорості – які способи, методи, шляхи використовувались, щоб зосередити в своїх руках гігантські площі надзвичайно родючих земель», – зазначив Михайло Амосов.
 
Загалом, згідно до звіту Land Matrix, починаючи з 2000 року, 26,7 млн га сільськогосподарських земель всього світу перейшло під контроль іноземних інвесторів. Це означає, що інвестори володіють приблизно 2% орних земель в усьому світі, що за площею приблизно дорівнює загальній території Великобританії і Словенії взятих разом.
 
Довідково:
Land Matrix (landmatrix.org) є глобальною і незалежною ініціативою, яка збирає дані про придбання земель в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Її мета полягає в тому, щоб сприяти підвищенню прозорості та відповідальності у прийнятті рішень щодо земель та інвестицій. Ініціатива координується мережею міжнародних науково-дослідних установ і організацій.
 
 
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6354-24-mln-ga-silgospugid-ukraiiny-znakhodiatsia-pid-kontrolem-inozemnogo-kapitalu.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua