15 речей, які потрібно знати про фузаріоз колоса

15 речей, які потрібно знати про фузаріоз колоса фото, ілюстрація

Вміщуємо рекомендації канадського видання Grainews:

 1. Сівба повинна здійснюватись насінням, максимально вільним від інфекцій (наскільки це можливо).
 2. Потрібно протруювати все насіння фунгіцидом проти фузаріозу. Для сівби варто брати насіння 1–2-річного   віку (не старшого) з показником схожості не нижче 90%.
 3. Слід висівати насіння сортів, стійких до фузаріозу.
 4. Якщо на даному полі раніше спостерігався розвиток фузаріозу, не сійте сорти з низькою чи середньою стійкістю до фузаріозу.
 5. Ніколи не сійте пшеницю по кукурудзі. Хороший урожай кукурудзи залишає на кожному гектарі 12,5 т пожнивних решток. Після збирання кукурудзи слід подрібнити рослинні рештки і сіяти на цьому полі пшеницю не раніше, ніж через 2–3 роки. Пожнивні рештки кукурудзи — ідеальне середовище для перезимівлі збудників фузаріозу колоса.
 6. Проведіть аналіз посівного матеріалу на збудників фузаріозу колоса.
 7. Проведіть аналіз зібраного зерна пшениці як на збудників фузаріозу, так і на токсини.
 8. Якщо на полі щороку проявляється фузаріоз, критичного значення набуває норма висіву. За сівби максимальною густотою насіння вразливе до фузаріозу колоса протягом тижня, тоді як за сівби мінімальною — протягом двох, а то й трьох (при запізненні з польовими роботами). Посіви з максимальною густотою дозріють на тиждень раніше і матимуть мінімальне ураження фузаріозом колоса, а то й будуть взагалі здоровими.
 9. Значне поширення фузаріозу колоса спостерігається за температури 20–30°С і вологості повітря принаймні 70–90%. Такі умови повинні зберігатися безперервно протягом принаймні 48–60 годин у період цвітіння.
10. Обробіть культуру рекомендованими препаратами, якщо заколосилося не менше 75% рослин, а погода стоїть волога. Перші симптоми хвороби з’являються протягом 2–3 днів з початку колосіння в середній частині колоса. Оптимальний проміжок для обробітку триває тиждень.
11. Фунгіцид має розпилюватися горизонтально, щоб забезпечити якомога краще покриття колоса. Після обробки не повинно бути дощу хоча б годину. Біопрепарати, як і стробілурини, є неефективними.
12 .Якщо волога погода тримається досить довго, може знадобитись друга обробка. Але перед її проведенням слід прорахувати її економічну ефективність.
13. Під час збирання можна позбутися значної частини фузаріозного зерна. Для цього слід налаштувати систему обмолоту, зокрема, вентилятор, щоб більш легке, висохле фузаріозне зерно видувалося з комбайна.
14. Щоб запобігти зростанню рівня токсинів у зерні, якщо серед нього є уражене фузаріозом, слід його висушити до вологості не більше ніж 18%, а щоб попередити поширення фузаріозу під час зберігання зерно слід висушити до вологості максимум 13%.
15. На ячмені та вівсі фузаріоз не переходить на сусідні зернини в колосі.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/15-rechey-yaki-potribno-znati-pro-fuzarioz-kolosa

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua