Правоохоронці звільнили 94 особи, які з примусу ОПГ працювали на сільськогосподарських роботах

 

Правоохоронці звільнили 94 особи, які з примусу ОПГ працювали на сільськогосподарських роботах фото, ілюстрація

В Одеській області правоохоронцями припинено діяльність організованого злочинного угруповання, яке обманом примушувало близько 100 людей до фізичної праці на сільгосппідприємстві, повідомив глава Нацполіціі Сергій Князєв. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Національної поліції України.

"Поліція припинила діяльність етнічної міжрегіональної ОЗГ, яка займалася трудовою експлуатацією людей. 13 членів злочинного угруповання затримані. Під час обшуків вилучено зброю, автомобілі, серед них - Mercedes і BMW і мільйон гривень готівкою", - доповнив С.Князев.

За його словами, сімейна пара - громадянин Грузії і громадянка України віком 38 років - організували в Одеській області сільгосппідприємство. На ньому кілька років безкоштовно працювало близько сотні людей, яких обманом заманювали на роботу спеціальні вербувальники.
С.Князе зазначив, що псевдорекрутінг проводився переважно на залізницях. Підшукували соціально незахищених людей, обіцяли роботу, стабільну зарплату в 450-500 грн в день, житло та харчування.
"Географія пошуку жертв - 22 області та місто Київ. За кожного доставленого" раба "вербувальники отримували по 500 гривень. На місці у постраждалих відбирали документи і телефони, змушували працювати в полі по 13 годин. Звичайно, про оплату не було мови. Непокірних били", - сказав глава Нацполіціі.
Він додав, що в результаті спецоперації, проведеної співробітниками Управління по боротьбі з торгівлею людьми поліції Києва разом з Департаментом по боротьбі з торгівлею людьми Нацполіціі під процесуальним керівництвом прокуратури Києва, поліцейські затримали зловмисників в той момент, коли вони садили в мікроавтобус нових жертв.
"Двох постраждалих доставили в лікарню Одеси, інші знаходяться в Києві, проходять медогляд", - зазначив с.Князе.
13 членів злочинного угруповання затримані в порядку ст.208 КПК України. Слідчими розпочато кримінальне провадження за ст.149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини) КК України. Слідчі дії тривають.
"Чотиримісячна розробка поліцейських - від отримання першої інформації до роботи під прикриттям - успішно реалізована", - підсумував С.Князев.

 


©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/pravoohoronci-zvilnyly-94-osoby-yaki-z-prymusu-opg-pracyuvaly-na-silskogospodarskyh-robotah

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua