Мораторій на продаж сільгоспземель порушує права громадян - Мартинюк

Наступний етап земельної реформи має забезпечити реалізацію конституційних прав майже 7 млн пайовиків та залучення інвестицій до аграрного сектора.

 

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк, пише прес-служба Мінагрополітики.
 
Він відзначив, дія мораторію на продаж сільськогосподарських земель блокує розвиток інвестиційноємних проектів, зокрема у тваринництві, які передбачають довгий цикл реалізації, а головне – обмежує права розпоряджатись своєю власністю 6,9 млн громадян - власників паїв.
 
«Можливо, на якомусь етапі розвитку держави мораторій на продаж сільгоспземель був необхідний. Але на сьогодні він порушує не просто конституційні, а загальнолюдські, основоположні права громадян», - сказав Максим Мартинюк, додавши, що проведенню реформи заважають відсутність професійної дискусії та заполітизованість цього питання.
 
В Україні 27 млн га сільгоспземель перебувають у приватній власності. «За таких умов питання, чи має хтось право обмежувати право громадян повноцінно використовувати цей актив, є суто риторичним», - сказав він.
 
Законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» розроблений у Мінагрополітики і зараз перебуває на погодженні в інших міністерствах. Найближчим часом він буде внесений на розгляд Уряду.
 
Як повідомлялось ранішеМінагрополітики виступає за поетапний запуск ринку землі з забороною на участь у ньому іноземціів

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/6228-moratorii-na-prodazh-silgospzemel-porushuie-prava-gromadian-martyniuk.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua