Фермерське господарство та аграрний ліцей скаржаться на неправомірні дії з боку правоохоронців

 

Фермерське господарство та аграрний ліцей скаржаться на неправомірні дії з боку правоохоронців фото, ілюстрація

Учасник Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) - фермерське господарство «Агро-Макс» (Луганська обл.) та Марківський професійний аграрний ліцей, між якими було укладено угоду про збирання врожаю соняшнику з земельної ділянки навчального закладу, скаржаться на неправомірні дії з боку правоохоронців. В результаті на врожай та техніку ФГ «Агро-Макс» було накладено незаконний арешт. Про це пише www.propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.

Земельна ділянка площею 268 га, з приводу якої виникла суперечка, розташована у Марківському районі Луганської області і, згідно Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, належить Марківському професійному аграрному ліцею. Відповідно до чинної угоди між фермерським господарством та навчальним закладом, 17 жовтня техніка ФГ «Агро-Макс» збирала на цій ділянці врожай соняшнику. У той же день на полі були присутні неповнолітні учні ліцею, які безпосередньо в ході виробничого навчання на ділянці брали участь у збиральних роботах. У цей час на поле прибули представники СБУ, прокуратури Луганської області та припинили їх діяльність під приводом виконання слідчих дій для ознайомлення з земельною ділянкою.

За словами в.о. директора Марківського професійного аграрного ліцею Олени Бондаренко, представники СБУ кілька годин не відпускали учнів з поля після закінчення виробничого навчання та допитували їх без попередження батьків. «На мої протести щодо незаконного утримання учнів правоохоронці у грубій формі відповіли, що це не моя справа, та їх батьки можуть скаржитися куди-завгодно», - зазначила Бондаренко.

Після обстеження земельної ділянки правоохоронці затримали комбайн і два вантажних автомобілі господарства «Агро-Макс» та вилучили технічну документацію, незважаючи на наявність вищезазначеного договору, який підтверджував законні підстави перебування техніки на ділянці ліцею.

Юристи підтверджують неправомірність дій з боку правоохоронців.

Пізніше, 25 жовтня, Сєверодонецьким міським судом Луганської області було винесено ухвалу про зняття арешту з техніки. Однак у той же час арешт був накладений на земельну ділянку та соняшник, що перебував на незаконно затриманій техніці. При цьому про врожай, який залишився незібраним на полі, в ухвалі вказано нічого не було.

Тому за тиждень, 2 листопада, представники ліцею спільно з ФГ «Агро-Макс» здійснили другу спробу зібрати врожай соняшника, який належить їм на законних підставах. Після чого представник СБУ Марківського району попередив фермерів, що на техніку господарства буде накладено повторний арешт.

«В постійному перешкоджанні зібрати врожай соняшника я вбачаю корупційні дії представників СБУ, обласної прокуратури та слідчого відділу поліції у Луганській області з метою отримання доступу до врожаю та подальшої його реалізації. Мені особисто було запропоновано відмовитися від земельної ділянки взагалі, що в наступному призведе до закриття ліцею», - підкреслила Бондаренко.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/fermerske-gospodarstvo-ta-agrarniy-licey-skarzhatsya-na-nepravomirni-diyi-z-boku-pravoohoronciv

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua