Фермери продовжують скаржитися на роботу платформи СЕТАМ

Фермери, які намагалися придбати права оренди на земельну ділянку на електронних торгах на платформі СЕТАМ знову скаржаться на перебої роботи та неможливість участі в торгах. Про це йдеться в матеріалі «Земельні електронні аукціони СЕТАМ — державна земля у (не)безпеці?» на AgroPolit.com.

Нагадаємо, українське ДП СЕТАМ має кіпрське коріння

 За словами фермера з Полтавщини Сергія Іванись, коли він намагався взяти участь у торгах, не працювала кнопка на платформі СЕТАМ.

 Чоловік зареєструвався на майданчику, зробив електронний підпис через «ПриватБанк», отримав повідомлення, про те реєстрація пройшла у спішно та можна брати участь у торгах.

«Розпочалися торги: бачу, роблять інші учасники ставки, а я не можу зробити ставку. Кнопка не працювала. Подзвонив на гарячу лінію, сказали: «Можливо, щось не так робите». Ще минуло хвилин 15 — без змін. Тоді я зателефонував на інший телефон (до тих, що послуги надають). Мені сказали подзвонити на гарячу лінію СЕТАМ. Коли я звернувся туди, сказали, що вони про такі проблеми не знають і це я щось не так роблю. Я кажу: «Ну, як не так? До мене повідомлення від Вас прийшло, що я зареєструвався і там все розписано», — розповідає учасник торгів Сергій Іванись.

Після завершення торгів фермер дізнався, що виграв лот один агрохолдинг. 

З подібними технічними збоями під час проведення аукціону повідомили ще три компанії (ТОВ «Більковці», ТОВ «ДМагро» та СТОВ «Сільгосптехніка»), а згодом написали туди ще й колективного листа, куди прикріпили скрін екрану комп’ютера, коли система не пустила їх далі брати участь у торгах, вибивши помилку. Люди наголошують, що нікого не хочуть звинувачувати, а їхні дії — це спроба розібратися у ситуації, щоб такого уникнути надалі.

«Перший раз нам дали відповідь  у СЕТАМ, що збою у роботі системи не було, коли скаргу написало тільки наше підприємство. Заступник директора СЕТАМ, який зустрівся із нами, показав папірець-висновок свого технічного відділу та був здивований, що в двох інших також схожа ситуація, коли ми розповіли про аналогічні збої  при торгах  у двох інших учасників. Далі ми подали колективного листа. Наразі ситуація лишилася без змін: оголошений переможець торгів уже зареєстрував договір оренди у системі, але ми подаватимемо до суду, адже вважаємо, що діяли правильно і не могло у трьох різних учасників одного аукціону одночасно  виникнути проблеми з інтернетом», — говорить співвласниця компанії ТОВ «Більковці» Олена Цица. 

Ці дві ситуації ми прокоментував гендиректор ДП СЕТАМ OpenMarket Віктор Вишньов.

«Наші спеціалісти перевірили обидва лоти, про які ви говорите. Можу сказати, що жодних проблем із роботою системи не було виявлено. Майже всі учасники, які були зареєстровані, в процесі торгів робили свої ставки. Тобто, все з технічної боку, працювало так, як мало б працювати. Щодо моментів оскарження — є для цього виконавець і організатор торгів, якщо у когось є підстави вважати, що торги відбувалися з порушеннями, можна оскаржувати до обласного управління Держгеокадастру», — повідомив Віктор Вишньов.

Він додав, що технічні неполадки можливі в учасників — потрібно дивитися на інтернет-з’єднання, можливо, були якісь проблеми.

«Можливо, вони намагалися зробити ставку більшою, ніж найвища ставка переможця, а цю ставку могла система не приймати, відповідно, ставка кожного наступного учасника повинна бути принаймні на крок вище, ніж у попереднього. Якщо ж учасник робить свою ставку на декілька кроків, то пропозиція наступного має перебувати над ставкою того, хто подав найвищу», — підкреслив Віктор Вишньов.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua