Для України подальше нарощення експорту до ЄС під загрозою

Подальше нарощення експорту до країн ЄС під загрозою через запровадження протекціоністського інструменту carbon border tax. Вітчизняні виробники отримають збитки та втратять конкурентоспроможність, вважає міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов. Мова йде про податок на викиди вуглецю. Про це пише rbc.ua.

Аби втілити в життя цілі Паризької кліматичної угоди, рівень викидів в атмосферу двоокису вуглецю до 2030-го року необхідно скоротити на одну третину, а також запровадити збір за тонну викиду вуглекислого газу на рівні 70 доларів США, — пояснили глава МВФ Крістін Лагард та директор із фіскальної політики організації Вітор Гаспар.

Хоча фонд вважає за доцільне запровадити такий податок в усьому світі, за його підрахунками, у різних країнах він матиме різний рівень ефективності. Зокрема, у країнах на кшталт Китаю та Індії, де енергію здебільшого виробляють шляхом спалювання вугілля, податок у $35 сприятиме зменшенню викидів CO2 на 30%. Водночас країни, які виробляють енергію й з інших джерел, до 2030-го зменшать викиди лише на 10%.

Слід зазначити, що в Україні, відповідно до ст. 243.4 Податкового кодексу, діє податок за викид двоокису вуглецю підприємствами, в тому числі аграрними, — 10 гривень за тонну. До прикладу у Франції наступного року такий податок буде становити 65 євро за тонну викидів.

Кошти, що надійдуть від сплати «податку на викиди», можна направити до спеціального фонду, який фінансуватиме розвиток відновлювальних джерел електроенергії, — вважають у МВФ.

За період із 1960-го до 2014-го року обсяг викидів вуглекислого газу в атмосферу Землі збільшився в 3.84 раза. Трійкою країн-лідерів за цим показником є Китай, США та Індія.

Збільшення емісії CO2 призводить до «нагрівання» планети, унаслідок чого починають танути льодовики, що в подальшому може призвести до затоплення частини суходолу, населеної людьми. Також це стрімко змінює клімат та може викликати проблеми в аграрній галузі

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua