8 міфів про українське сільське господарство

 

8 міфів про українське сільське господарство фото, ілюстрація

За даними уряду, наразі агросектор займає майже 17% ВВП країни і приносить майже 38% валютної виручки. Це справді дуже важливий сектор української економіки, про який тим не менш існує чимало міфів, пише propozitsiya.com з посиланням на Еспресо.TV.

Міф 1. Українці - нація гречкосіїв

На жаль, українці перестають бути нацією гречкосіїв. Посіви гречки в Україні у 2019 році можуть скоротитись удвічі – до 40-50 тис. га порівняно з 100 тис. га у 2018 році.

Міф 2. Макарони - це не український продукт

В останні роки Україна активно пробиває собі топові місця у виробництві макаронів. До лідерів Італії та Туреччини нам поки є куди рости. Тим не менш за 2018 рік з України було експортовано понад 19 тис. тонн макаронних виробів, загальна вартість яких склала $28 млн.

Міф 3. Ми продаємо сало всьому світу

Найбільше падіння експорту українського сала спостерігалося у 2015-2016 роках. Якщо в 2015 році поставки складали $ 7,74 млн, вже в 2016 році Україні вдалося продати сала лише на $ 88,8 тис. Експорт впав у 87 разів. Причина: ми перестали продавати сало до Росії, а саме туди ми продавали його найбільше.

Міф 4. “Равлики - це ж суто французький делікатес”

З равликами в останні роки трохи “слизько”. За перше півріччя 2018 року обсяги виробництва упали більш ніж ушестеро. За підсумками 2017 року спостерігалося падіння майже на 1%.

Міф 5. В Україні замало яблук

Активний імпорт яблук  пояснюється не тим, що в Україні вирощують замало яблук, а тим, що їх поки немає де зберігати, тож взимку та навесні польські яблука - часті гості в українських крамницях. Але вирощуємо ми яблука якраз дуже активно. Особливо цього року - урожай аж завеликий, пояснює перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк:

Міф 6. У нас найбільше полів у Європі

Хоча наша країна й справді є найбільшою за площею у Європі й у нас засіяно найбільшу територію серед країн Європи - 36 млн га, за кількістю полів ми дещо програємо іншим країнам.

Міф 7. “В українській землі навіть палиця пустить пагони”

На жаль, родючість українських земель з року в рік перетворюється в міф. Для вирощування рослин потрібне якісне зрошування. А з цим в Україні проблеми. Аж 60% орних земель потребують поливу. Тільки 18% тих земель, які добре зрошувалися в 1992 році, добре зрошуються і зараз.

Щорічно Україна втрачає 1,5 млрд доларів тільки тому, що аграрії не можуть налагодити зрошення земель.

Міф 8. Мораторій захищає українську землю від олігархів, латифундистів, іноземців…

У цей міф досі вірить 72% українців, які висловилися категорично проти зняття мораторію на продаж землі.

Цікаво, що найбільше тих, хто проти, серед бідного населення України: проти продажу земель – 77%, за – 9%. Хоча скасування мораторію дозволило б їм отримати у власність реальний актив, яким можна розпоряджатися.

У серпні Європейський суд визнав мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення таким, що порушує права людини. А вже на початку листопада стався перший випадок, коли завдяки рішенню Європейського суду з прав людини вдалося обійти мораторій на продаж земель в Україні.

 

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/8-mifiv-pro-ukrayinske-silske-gospodarstvo

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua