Звіт по посівах в США обвалив ціни на кукурудзу

Після оприлюднення звіту USDA по залишках на 1 березня та посівних площах в новому сезоні, ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго впали на 4,8% до 140,3 $/т.

Попри трейдерські очікування в межах 91,2 млн акрів, прогноз площ сівби кукурудзи для США збільшили на 4% до 92,8 млн акрів в порівнянні з 89,1 млн акрів в минулому сезоні.

Запаси кукурудзи на 1 березня складали 218,5 млн т в порівнянні з 225,85 млн т на цю дату у 2018 році, хоча трейдери прогнозували їх на рівні 211,7 млн т. Поки не зрозуміло, чи експерти в повній мірі врахували наслідки повені на Середньому Заході США, яка окрім втрат врожаю може викликати скорочення посівних площ.

Рекордна кількість коротких позицій на тлі «ведмежого» звіту призвела до значних прибутків для однієї сторони та втрат для іншої.

Липневі ф’ючерси на кукурудзу торгуються по 141,33 $/т, грудневі – по 148 $/т.

Південнокорейський виробник кормів Nonghyup Feed Inc у п’ятницю придбав на тендері дві партії кукурудзи по 192,65 $/т CFR та 191,49 $/т CFR з поставкою у вересні та жовтні.

Ціни на кукурудзу в Україні можуть знизитися слідом за Чикаго, хоча поки залишаються стабільними. Підсумки першого туру президентських виборів, де чинний Президент отримав вдвічі меншу кількість голосів, ніж комік Зеленський, хоча й зміг пробитися до другого туру, призведуть до зростання курсу долара на міжбанку та підвищать гривневі ціни, що компенсує зниження експортних цін.

Попит на вітчизняну кукурудзу залишається високим, хоча виробники стримують продажі в очікуванні зростання цін внаслідок виборів. Ціни в порту складають 161-163 $/т або 5200-5250 грн/т.

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua