Зростання курсу долара - наслідок політичного протистояння в Києві, - думка економістів

Доллар продовжує дорожчати. Сьогодні курс американської валюти на Міжбанку подолав позначку у двадцять сім гривень і, як кажуть економісти, він готовий підкорювати нові вершини. Новий етап валютної лихоманки економісти пояснюють пасивними торгами через вихідні у Сполучених Штатах. Та є, за думкою експертів, і інша причина зменшення вартості національної валюти - політичне протистояння у Верховній Раді та Кабінеті Міністрів.

Галина Назарова економіст

Валюта и доллар - это инструмент управления прежде всего. Поэтому курс доллара - это инструмент, которым управляются определенные процессы. Вот сейчас идет процесс смены правительства. Предполагаемой смены правительства. И на сегодняшний день готовится социальный запрос на то, чтобы это правительство ушло в отставку. Все совпадает. То есть идет критика со всех сторон. Волнение в верховном совете идут. Недовольна прокуратура, недовольны люди. И тут еще курс доллара подскочит. 

Ситуація, кажуть економісти, підігріватиметься і надалі. Найближчими тижнями курс долара може подолати чергову психологічну позначку. Притому, за словами експертів, вартість національної валюти відносно долара падатиме до тих пір, поки не зміниться уряд. І в такому контексті дуже вже неправдоподібно виглядають прогнози прем'єр-міністра про те, що рівень інфляції в дві тисічі шістнадцятому році не перевищить дванадцятивідсотковий бар'єр.  

Галина Назарова економіст

Доллар имеет определенное влияние на все. Ясно, что с курсом доллара связана инфляция. И если Яценюк говорит,что будет инфляция 12 процентов, а доллар вырастет на тридцать процентов, то это просто неправда. 

Тож ціни, кажуть експерти, зростатимуть відповідно курсу долара, а не відповідно прогнозам чинного уряду.

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua