Знижка для аграріїв: 50 на 50

У Міністерстві фінансів розглядають варіанти змін спеціального режиму сплати ПДВ, щоб залишити аграріям більше коштів.

 

Про це розповіла заступник міністра фінансів Олена Макеєва на NV.ua.

За її словами, минулого тижня у Міністерстві агрополітики відбулася зустріч за участю представників декількох аграрних об'єднань, Мінфіну, Мінекономіки та народних депутатів. Створена ними робоча група запропонувала чотири варіанти змін у спецрежим сплати ПДВ для сільгоспвиробників. Після чого Мінфін вніс ще два варіанти.

21 березня ці пропозиції обговорювалися в комітеті Верховної Ради з податкової і митної політики. Там представники галузі підтримали варіант, при якому 50% ПДВ виробники сплачують у бюджет, а решту залишають на спеціальних рахунках.

Голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна пояснила, що режим 50 на 50 був підтриманий присутніми на засіданні аграріями, оскільки він найбільш простий у адмініструванні. "Така система буде найбільш простою і у фіскальних органів буде менше можливостей для тиску на бізнес", – говорить президент УКАБ Алекс Лисститса.

Втім, у цієї ініціативи є противники. За словами Макеєвої, її підтримали лише два-три галузеві об'єднання. Ніна Южаніна каже, що у комітеті добре розуміють, що очікувати підтримки від усіх аграріїв не доводиться.

Вочевидь, що перегляд не вигідний тваринникам і зіграє на руку виробникам зернових і технічних культур. "Виробники зможуть отримувати 50% ПДВ на внутрішніх продажах, а потім отримувати ще повернення при експорті. Це дасть тимчасовий, але позитивний ефект", – говорить аналітик ІК Dragon Capital Наталія Шпигоцька.

Є ще одна проблема. Ініціативу необхідно погоджувати з МВФ. Южаніна, відома своїми ліберальними пропозиціями щодо зміни податкового законодавства, каже, що заручитися такою підтримкою, є завданням Мінфіну. Але, за словами Макеєвої, зробити це буде не так просто. Для цього потрібно знайти відповідь на питання, чим компенсувати збільшення дефіциту держбюджету на 6,9 млрд грн. Саме така діра з'явиться при переході до режиму 50 на 50.

Довідково:

Спеціальний режим сплати ПДВ для аграріїв діяв в Україні з 1999 року до 2016. На спецрахунках сільгоспвиробників залишалося 100% ПДВ. Ці кошти могли використовуватися аграріями для інвестицій у основні фонди – закупівлю техніки, обладнання, тощо.

Режим був переглянутий за рекомендацією Міжнародного валютного фонду, так як це дозволяло зменшити дефіцит державного бюджету.

Зараз компанії, що займаються вирощуванням зернових та технічних культур повинні сплачувати до бюджету 85% ПДВ, тваринницькі виробництва – 20%, решта – 50%. З 2017 року спецрежим скасовується повністю.

Таке становище не влаштовувало сільгоспвиробників і призвело до масових протестів аграріїв.

   https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4994-znyzhka-dlia-agrariiiv-50-na-50.html

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua