За 4 роки «зелена» енергетика акумулювала більше 1,4 млрд євро інвестицій - Савчук

Для інвесторів на інтерактивній карті «UA MAP» опубліковано понад 100 потенційних перспективних «зелених» проектів на суму більше 4 млрд євро.

Здобутки та плани співпраці України та Німеччини у сфері енергоефективності та «чистій» енергетиці – серед важливих питань Десятого засідання Українсько-німецької групи високого рівня з економічного співробітництва у Берліні. Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

«Уряд Німеччини через проекти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) надає значну підтримку та допомогу Україні у розвитку «чистої» енергетики та енергоефективності у різних секторах економіки», - зазначив він.

Він зауважив: «Спільно з GIZ ми працюємо над імплементацією ключової 27-ої Директиви ЄС щодо енергоефективності, а саме – стосовно законодавчого врегулювання впровадження енергоаудиту та систем енергоменеджменту, а також підвищення енергоефективності будівель органів влади».

Читайте також: «Укргідроенерго» до кінця року планує завершити розробку ТЕО для сонячних електростанцій

Крім цього, об’єднавши зусилля Держенергоефективності, Проекту GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні», Всеукраїнської агенції сталого розвитку та інвестицій, Українсько-данського енергетичного агентства, розроблено та запроваджено Інтерактивну карту «UA MAP», де для інвесторів опубліковано понад 100 потенційних перспективних «зелених» проектів на суму більше 4 млрд євро.

Водночас, за останні 4 роки Україна доклала максимум зусиль для активізації розвитку відновлюваної енергетики. У результаті «зелена» енергетика акумулювала більше 1,4 млрд євро інвестицій. Це суттєвий внесок в економіку країни та енергозабезпечення українських міст.

Стрімке введення нових об’єктів «чистої» енергетики потребує наявності балансуючих потужностей. Саме встановлення електроакумулюючих систем дасть змогу покращити стабільність мережі та енергоефективність постачання електроенергії.

Читайте також: Кам'янець-Подільський заявив про повний перехід на відновлювані джерела енергії до 2050 року

Як пояснив Савчук, впровадження пілотного проекту, наприклад, із встановлення дахової сонячної електростанції разом із електроакумулюючою системою дозволить напрацювати шляхи децентралізації виробництва електроенергії та запровадити оптимізацію управління «зеленими» об’єктами.

«Зважаючи на значний досвід Німеччини у розвитку відновлюваної енергетики, а також достатній ресурсний потенціал, наявність діючих стимулів та потребу у зменшенні енергозалежності України, ми розглядаємо можливість розширення партнерства саме у відновлюваній енергетиці», - розповів чиновеик.

За матеріалами saee.gov.ua

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua