Врожайності озимих зернових загрожують заморозки

Заморозки в Україні 19-20 березня однозначно негативно вплинуть на посіви озимих, які відновили вегетацію, і призведуть до зниження урожайності. Більш точно оцінити наслідки заморозків можна буде на початку квітня.
 
Про це пише «АПК-Інформ» з посиланням на повідомлення начальника відділу агрометеорології Укргідрометеоцентру Тетяни Адаменко.
 
Експерт уточнила, що 19-20 березня циклон призвів до зниження температури на заході країни, а також до -5-11 °С в Харківській, Луганській, Запорізькій областях, до -10 °С - в Сумській, до -5-10 °С - в Чернігівській.
 
«Короткочасне зниження температури повітря - це не так страшно, проте не відомо якими будуть наслідки зниження температури на поверхні грунту. У Запорізькій області температура поверхні грунту знизилася до -15-16 °С, в Луганській - до -12-15 °С, в Харківській і Дніпропетровській - до -10 °С», - додала Адаменко.
 
З її слів, зниження температури на поверхні грунту небезпечно для рослин, які вже почали рости. «Загибелі самої рослини може і не бути, але наземна маса буде пошкоджена, і продуктивність її буде низька», - зазначила агрометеоролог.
 
Крім того експерт повідомила, що станом на ранок 21 березня сніг лежав шаром товщиною до 10 см у Дніпропетровській області, 2-10 см - в Донецькій, 2-4 см - у Харківській. «Тобто майже вся лівобережна частина України була вкрита шаром снігу в 1-10 см. Можливо, сніг допоможе захистити посіви від низьких температур», - додала вона.
 
Поки що оцінки Укргідрометеоцентру залишаються без змін - стан озимих зернових на 26% площ оцінюється як поганий.
 
«Щодо сівби ярих нічого страшного не сталося - головне щоб не було сходів. Пошкодження сходів ярого ячменю можливі тільки в Одеській області, де сівбу почали найраніше. На насіння, яке просто лежить у землі, заморозки не вплинуть», - резюмувала Адаменко.
https://www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/4960-vrozhainosti-ozymykh-zernovykh-zagrozhuiut-zamorozky.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua