Вкрадену землю нацпарку «Голосіївський» вже встигли перепродати

Верховний Суд за касаційною скаргою органів прокуратури скасував незаконні судові рішення про відмову прокурору в позові. При цьому, суд постановив нове рішення про задоволення позову та витребування в одного з господарських товариств на користь держави земельної ділянки площею 0,15 га, розташованої в межах національного природного парку «Голосіївський». Про це пише gp.gov.ua.

Також Верховний Суд підтвердив законність судових рішень у 9 справах про витребування в іншого господарського товариства на користь держави ще 1,35 га земель природно-заповідного об’єкта.

Прокурори довели, що, незважаючи на те, що землі НПП «Голосіївський» перебувають під особливою охороною держави, Коцюбинська селищна рада Київської області без згоди власника – держави в особі Кабінету Міністрів України незаконно передала їх у приватну власність. Ці рішення селищної ради в судовому порядку визнані недійсними.

Разом з тим первісні набувачі, які у порушення законодавчо визначеного порядку отримали спірні земельні ділянки для нелісогосподарських цілей, встигли продати їх іншим фізичним особам, які у подальшому передали їх до статутних фондів спеціально створених для цього господарських товариств.

З метою захисту державних інтересів органи прокуратури пред’явили 50 таких позовів

 

Загружаем курсы валют от minfin.com.ua