Весняну посівну рекомендовано завершити до 10 квітня

З огляду на те, що на календарі ще тільки початок квітня, посівна начебто йде за графіком. Однак, виходячи з конкретних умов нинішньої весни, із завершенням сівби аграріям треба поспішати.
 
Про це пише "ПроАгро" з посиланням на повідомлення начальника відділу агрометеорології Гідрометеоцентру України Тетяни Адаменко.
 
Минулий місяць в Україні був теплим і в цілому "нешкідливим" для посівів. В окремі дні траплялися рецидиви зими, навіть із встановленням короткочасного снігового покриву, а в Запорізькій області температура опускалася до -15oС. Однак такі дії були короткочасними і будь-якої помітної шкоди не заподіяли. Але вже кінець березня ознаменувався підвищенням середньодобових температур, що призводить до прискореного випаровування вологи з ґрунту. Тому, наприклад, на окремих полях Херсонської області через недостатнє зволоження верхнього шару вже виявилися пригнічені, або загиблі сходи ярого ячменю.
 
Згідно з даними Укргідрометеоцентру, найближчий тиждень також буде дуже теплим, що посилить проблему осушення грунту на полях.
 
"В Україну прийшов стійкий антициклон, який буде панувати на нашій території протягом наступних 5-7 днів, а при його посиленні - і довше. Суха і тепла, вище 20 градусів погода квапить аграріїв прискорити темпи посівної, щоб оптимально завершити її до 10 числа. Більш пізня сівба значно збільшить ризики того, що в сухій землі насіння просто не зійде", - зазначила Адаменко.
 
З її слів, до 11 квітня опади в Україні не пронозуются, проте підвищення атмосферних температур сприятиме більш ранньому прогріванню верхнього шару грунту до 8-10 градусів, коли можна починати сівбу пізніх ярих. Однак їм, передусім - кукурудзі, крім теплої землі, потрібна ще і достатня зволоженість, тому в другій половині квітня дощі для аграріїв будуть особливо необхідні.
www.agro-business.com.ua/agrobusiness/events/5076-vesnianu-posivnu-rekomendovano-zavershyty-do-10-kvitnia.html
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua